fbpx

WYCIECZKA PO GOZO POZA SZLAKIEM

1. Relacjonujemy wycieczkę po Gozo z polskim kierowcą trasą Gozo Poza Szlakiem. Zobacz niżej program i zdjęcia z wycieczki.
2. Podczas całodniowej wyprawy odwiedzamy trudno dostępne, zapierające dech w piersiach wyjątkowe miejsca.
3. Ta wspaniała wycieczka zachwyci miłośników przyrody i pozwoli poznać Gozo wszystkimi zmysłami. Cena za osobę to tylko 49 EUR!

Dzisiaj opowiemy o najwspanialszej wycieczce pod słońcem. Poczuj się jak odkrywca i postaw nogę w miejscach, o których inni długo jeszcze nie przeczytają w polskich przewodnikach (za wyjątkiem naszych). Lokalsi być może stwierdzą, że ten program to profanacja świętości, ale naszą intencją jest pokazanie Rodakom prawdziwego Gozo, a ono jest tam, gdzie mieszkańcy Gozo, czyli poza głównym turystycznym szlakiem.

GOZO W JEDEN DZIEŃ?

O ile można perfekcyjnie zaplanować zwiedzanie Gozo, aby jak najwięcej zobaczyć w jeden dzień, o tyle fizycznie nie jest możliwe, aby wszystkie warte uwagi miejsca w czasie jednego dnia odwiedzić. Znamy tę wyspę jak nikt inny i widzimy, że jej potencjał nie jest adekwatnie wykorzystywany. Winne są temu przede wszystkim szlaki komunikacyjne, których stan jest zły lub nie ma ich wcale, co jest powodem, dla którego wiele miejsc i dróg jest zamkniętych dla transportu publicznego, autobusów turystycznych, a nawet niektórzy organizatorzy wycieczek nie są zainteresowani jazdą w tamte rejony w obawie przed zniszczeniem podwozia i w związku z tym kosztowną amortyzacją samochodów.

Znaleźliśmy jednak człowieka, który takich wyzwań się nie boi i zgodził się pojechać szlakiem mniej znanych i trudno dostępnych, zachwycających miejsc koniecznie wartych zobaczenia na Gozo! W rzeczy samej liczymy się z tym, że za chwilę inni organizatorzy skopiują nasz program, ponieważ dobre rzeczy zawsze znajdą inspiratorów, ale ostatecznie to my po raz kolejny przecieramy szlaki na Malcie i Gozo. Tym razem dajemy Czytelnikom bloga maltaigozo.pl możliwość nie tylko zobaczenia fantastycznych, mniej popularnych krajobrazów Gozo, lecz także aktywnego spędzenia czasu w kultowych miejscach, gdzie przewidzieliśmy (dla chętnych) czas na pływanie.

Ta kapitalna wycieczka jest doskonałym uzupełnieniem Gozo Jeep Safari (Trasa 1), ale też może być traktowana jako odrębna całodniowa wycieczka. Wszystko sprowadza się tylko do funduszy, którymi dysponujemy, ponieważ nie ulega wątpliwości, że program i atrakcje są niepowtarzalne a wspomnienia z tego dnia zachowamy na długo, czując się jak odkrywcy, którzy podobnie jak my, w temacie Malty zawsze są o kilka kroków dalej, niż inni.

WYCIECZKA PO GOZO POZA SZLAKIEM

Co łączy wszystkie miejsca odwiedzane w czasie całodniowej wycieczki Gozo Poza Szlakiem? Otóż, poza tym, że są to wyjątkowo piękne zakątki Gozo, do żadnego z nich nie dociera transport publiczny, a często też jakość dróg prowadzących do tychże miejsc sprawia, że turyści, którzy dysponują wypożyczonym samochodem – zawracają w połowie drogi w obawie, przed tym, że zbłądzili i znaleźli się na polnej, nieutwardzonej drodze w szczerym polu lub na terenie prywatnej posesji. Nic bardziej mylnego. To jest można by rzec kwintesencja Gozo. Nie da się tego zobaczyć zza szyby lokalnego autobusu, dlatego też to jest Gozo Poza Szlakiem.

Wycieczka jest jedyna w swoim rodzaju. Nikt nie organizuje podobnej. Program wycieczki ułożyliśmy bazując na opiniach Czytelników bloga, którzy w ostatnich latach zwiedzali Gozo wg ułożonych przez nas indywidualnych planów, a następnie dzielili się z nami wrażeniami. W programie znalazły się więc atrakcje, które zdobyły największą sympatię naszych Czytelników. Co więcej, w programie wycieczki wygospodarowaliśmy czas (dwie godzinne przerwy) na pływanie w bajecznych zatokach: Ghasri oraz Mgarr Ix-Xinni. Czy można chcieć czegoś więcej do szczęścia? Zimą, czas na pływanie zostanie wykorzystany na dłuższe postoje w innych miejscach, które zwykle są mijane lub przewidziane jako photo stop z samochodu.

Wycieczka po Gozo Poza Szlakiem to absolutnie jedna z najbardziej emocjonujących wycieczek krajoznawczych po Gozo. W czasie przejazdu po wyspie odwiedzimy trudno dostępne perełki Gozo. Wycieczka odbywa się przez cały rok a program jest elastycznie modyfikowany adekwatnie do pór roku i temperatury. 

ZALETY WYCIECZKI

➡ Niepowtarzalny i bardzo bogaty program wycieczki
➡ Wycieczka w j. polskim
➡ Najkorzystniejszy na rynku stosunek jakości do ceny
➡ Opieka licencjonowanego pilota wycieczek
➡ Niezapomniane wrażenia w bonusie

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ile Kosztuje Wycieczka po Gozo Poza Szlakiem ?
49 EUR os osoby 
w opcji wycieczki grupowej,
gdy dopuszczamy obecność innych pasażerów
lub
195 EUR za całość
w opcji wycieczki prywatnej, na wyłączność (min. 1, max. 4 osoby),
gdy chcemy odbyć tę wyprawę we własnym gronie

Rodziny i grupy większe niż 4 osoby będą podróżować minibusem. 

Gdzie Dokonać Rezerwacji?
Wypełnij formularz rezerwacyjny znajdujący się na końcu niniejszej relacji
lub wyślij maila na adres: maltaigozo@gmail.com

Kiedy Odbywa Wycieczka Gozo Poza Szlakiem?
Wycieczka odbywa się codziennie przez cały rok

O Czym Warto Pamiętać?
Na tę wycieczkę zabieramy ręczniki kąpielowe oraz opcjonalnie buty plażowe (jeśli zamierzamy pływać) + filtry ochronne

TRANSFER NA WYCIECZKĘ

Wycieczka rozpoczyna się rano od transferu, który odbiera nas z miejsca noclegu. Jeżeli nocujemy na Gozo to kierowca odbiera nas z dowolnego miejsca na wyspie, natomiast Ci, którzy nocują na Malcie, muszą dojechać na wyspę Gozo samodzielnie. W tym celu należy wsiąść na prom z Malty na Gozo o godz. 10:30. Nie potrzebujemy biletów na prom. W tę stronę jeździ się bez biletu.

Po dopłynięciu na Gozo (co trwa 20 minut) w umówionym miejscu spotkamy sympatycznego kierowcę, który przywita nas i zaprowadzi nas do samochodu. W cenie wycieczki otrzymujemy dokładną rozpiskę dojazdu z dowolnego miejsca na Malcie na wyspę Gozo, więc nie musimy się o nic martwić 🙂 Główny port na wyspie Gozo prezentuje się jak na poniższym zdjęciu.

gozo jeep safariPROGRAM WYCIECZKI

W trakcie Całodniowej Wycieczki po Gozo Poza Szlakiem odwiedzimy lub zobaczymy (po drodze) następujące miejsca:

1. Ghajnsielem Crib Area 
2. Ghajnsielem Church
3. Tal-Qieghan Temples
4. Ta’ Kennuna Tower
5. Dahlet Qorrot Valley
6. Dahlet Qorrot Bay (aktualnie zatoka jest zamknięta dla transportu)
7. Mekren’s Bakery
8. Ramla Cave
9. Xaghra Square
10. Xaghra Church
11. Marsalforn Valley
12. Salvatur Hill
13. Hillock Hill
14. Xwejni Bay
15. Salt Pans
16. Ghasri Valley (czas na pływanie/opalanie/snorkeling)
17. Ta’ Gordon Lighthouse Panorama
18. It-Tokk Square, Victoria – Opcjonalna przerwa na lunch (lunch we własnym zakresie)
19. Xewkija Church
20. Sanap Cliffs (tylko zimą)
21. Sannat – Panoramy: Cytadeli, Xewkija i Kennuna Tower, Ta’ Cenc Dolmens
22. Ta’ Cenc Cliffs
23. Magic Stone
24. Farma krów
25. Mgarr ix-Xinni (czas na pływanie/opalanie/snorkeling)

W razie, gdyby wiatry i prądy były niekorzystne, organizator wycieczki zabierze turystów do zatok, które danego dnia będą miały status wolnych od meduz. Zatem dwie dodatkowe zatoki, które mogą być alternatywnie zaproponowane w zastępstwie to Hondoq Bay oraz Ramla Bay. Wszystko po to, aby nie pluskać się z meduzami lub tam, gdzie danego dnia nie sprzyjają prądy.

Przejdźmy do omówienia każdego z miejsc występujących w programie tej wycieczki. Czas przejażdżki po Gozo w ramach całodniowej wersji wycieczki zwykle trwa około 6 godzin (nie licząc godziny przeznaczonej na lunch). W tym czasie samochód zatrzymuje się w wybranych miejscach oraz punktach widokowych, z których rozciągają się ciekawe panoramy. Przygotowaliśmy fotografie oraz kolaże z widokami z trasy.

Tuż po starcie w drodze z portu Mgarr do Ta’ Kennuna Tower, miniemy po prawej kościół w Ghajnsielem oraz stanowisko archeologiczne Tal-Qieghan – dwie grupy megalitów, na temat których niewiele wiadomo. Ruiny czekają na badania archeologiczne. W sąsiedztwie kościoła znajduje się teren, na którym wolontariusze odtworzyli Bethlejem. Wioska betlejemska ożywa w okresie bożonarodzeniowym.

gozo jeep safariTA’ KENUNA TOWER

To nie wieża telegraficzna zbudowana przez Brytyjczyków i znajdujący się w bliskiej okolicy ogród botaniczny jest głównym punktem programu, lecz panorama, która rozciąga się z tego wzgórza. Z jednej strony mamy panoramiczny widok na Comino i Cominotto, a nawet na Maltę. Z drugiej możemy podziwiać właściwie niemal całe Gozo, w tym Cytadelę oraz architekturę wyspy. To naszym zdaniem najpiękniejszy punkt widokowy na Gozo.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedni będą napawać się widokiem pustej Błękitnej Laguny tuż przed wpłynięciem do niej promów wycieczkowych i tysięcy turystów, inni mogą zwiedzić ogród botaniczny. Tuż pod wzgórzem (od strony Rabatu) znajduje się tor żużlowy, natomiast nad wsiami górują większe lub mniejsze kościoły budowane w różnych stylach. Spod Kenuna Tower zobaczymy także m.in. konny tor wyścigowy, wzgórze Nuffara i najwyższy szczyt na Gozo Ta’ Dbiegi Hill. 

gozo jeep safariDAHLET QORROT

Niewielka, malownicza zatoka położona na północy wyspy. Pełno tu jaskiń, które w upalne dni dają ochładzający cień. Rybacy zmodernizowali je na swój sposób i przystosowali pod letnie rezydencje, które służą nie tylko do przechowywania sprzętu, ale też wypoczynku. Ci, którzy chcą poczuć leniwy klimat Gozo, powinni odwiedzić tę plażę.

Tu można odpocząć od zgiełku i zrelaksować się w błękitnej, czystej wodzie. Bardzo lubimy cieszyć wzrok panoramą tej zatoki widzianą z góry. Zwłaszcza latem kontrast krystalicznej barwy wody z soczystymi kolorami drzwi schronów wykutych w skale daje bajeczny obrazek. Zjeżdżamy do zatoki na photo stop, aczkolwiek ładniejsze zdjęcia wychodzą z ostatniego odcinka drogi wiodącej do zatoki.

gozo jeep safariMEKREN’S BAKERY

Na Gozo znajdują się dwie kultowe piekarnie, w których zjemy specjalności Gozo: ftirę (m.in. z tuńczykiem, lub anchovis, albo lokalnymi kiełbaskami), i bułeczki z nadzieniem (qassatat). My najbardziej lubimy te z rikottą, rodzynkami i bobem. Wersja ze szpinakiem i tuńczykiem także jest smaczna. W piekarni możemy również kupić tradycyjny, maltański, podobno najsmaczniejszy na świecie chleb:-) Poza tym sporo pizz i bułeczek z nadzieniem adekwatnym do sezonu. Na facebookowym profilu piekarni znajdziemy więcej zdjęć, menu oraz ceny.

Ci, którzy pragną spróbować czegoś typowego dla Gozo – mogą wyskoczyć po przekąskę. Grzechem byłoby nie skorzystać. W razie postoju nie rozmyślajmy za długo, ponieważ na zakupy przewidziane jest 5 minut. Obsługa pracuje bardzo szybko, gorzej z turystami, którzy rozpływają się w zapachach i nie mogą się zdecydować, (czemu trudno się dziwić), ale mając na uwadze program wycieczki – postarajmy się ewentualne zakupy zrobić możliwie szybko.

gozo jeep safariRAMLA CAVE

Lokalsi mówią na tę jaskinię Ramla Cave. Znana jest też pod kilkoma innymi nazwami, w tym także błędnymi, ale etymologię zostawmy sobie na inny moment. Jaskinia jest magiczna a widoki rozciągające się z jej wnętrza zapierają dech w piersiach. Mieszkańcy Gozo uwielbiają przyjeżdżać tu na lunch. Ktoś nawet przyniósł stół, na którym można rozłożyć ftiry, pizze i inne przekąski z piekarni. My również często tu ucztujemy. Kupujemy pizzę lub ftirę i rozsiadamy się na krawędzi jaskini i cieszymy się życiem, widokami, spokojem tego miejsca. Spróbujcie jak to jest:-)

gozo jeep safariGHASRI VALLEY

Urzekająca zatoczka zlokalizowana w osobliwej okolicy, na terenie obszaru chronionego programem Natura 2000. To miejsce uwiodło wielu turystów spragnionych doświadczenia posiadania do własnej dyspozycji rajskiej plaży tylko dla dwojga. Podczas wielokrotnych wizyt w tym miejscu zawsze spotykaliśmy ludzi, którzy mogli się nią cieszyć we własnym lub niewielkim gronie. To jedna z najpiękniejszych zatok na Gozo.

Zimą szaleją tu sztormy, a silne fale rozbijają się z impetem o ściany wąwozu. Latem z kolei w kameralnym towarzystwie można uprawiać snorkeling, skakać do wody z wysokości, opalać się, pływać lub relaksować w cieniu. Program przewiduje godzinną przerwę w Ghasri. Ucieszą się zarówno młodzi, jak i starsi. Amatorzy plażowania oraz fotografii. To wielowymiarowe miejsce. Można tu wejść w rolę obserwatora świata podwodnego Doliny Ghasri.

gozo jeep safariPLAC IT-TOKK

Po wizycie w Wied il-Ghasri kierowca zabierze pasażerów na popularny Plac It-Tokk, czyli kultowe miejsce spotkań. Tu możemy zimą napić się herbaty z mlekiem lub kawy albo maltańskiego piwa CISK i przekąsić coś. W okolicy jest sporo różnorodnych miejsc z ciepłymi lunchowymi posiłkami, a także liczne pastizzerie. W czasie godzinnej przerwy można zaspokoić głód i nabrać energii na kolejną część dnia.

MGARR IX-XINNI

Ta baśniowa, wąska zatoka tak bardzo urzekła hollywoodzką parę: Angelinę Jolie i Brada Pitta, że wybrali ją na scenerię do swojego filmu By The Sea, wprawiając tym samym Maltańczyków w ogromne podekscytowanie i dumę ze swojego mniej znanego skarbu – wyspy Gozo. Drogi prowadzące do niej skutecznie odstraszają wygodnych turystów szukających bezpośredniego połączenia lub choćby zacienionej alejki prowadzącej wprost do tej ujmującej zatoki.

My wybraliśmy trasę przebiegającą m.in. przez farmę krów rozciągającą się po obu stronach drogi, na której beztrosko wylegiwały się pilnujące bydła psy. To samą drogą pojadą nasi Czytelnicy, więc szczerze radzimy wstrzymać oddech w okolicach farmy krów, chyba, że pragniemy poznać Gozo wszystkimi zmysłami i poczuć wiejski klimat wyspy. To kolejne miejsce cenione przez nurków, więc spotkamy ich tutaj wielu. Poza tym warto się rozejrzeć po okolicy i porównać zastany krajobraz z z tym, który znamy z kadrów filmu By The Sea.

Lubimy to miejsce, ponieważ jest przyjazne psom i w wysokim sezonie, gdy wszędzie pełno jest turystów i sezonowych zakazów wprowadzania psów, to jest jedna z nielicznych zatok, w której możemy pływać całą rodziną. Bardzo często spotykamy tu mieszkańców, którzy przywożą na plażę swoje konie i poddają je swoistej rehabilitacji. Woda morska bardzo dobrze działa na stawy tych zwierząt i poskramia ból. Nie wyobrażamy sobie takiego obrazka na Ramla Bay, ale tutaj opisany widok jest codziennością. Niżej kilka zdjęć z trasy a na końcu kolażu znajdziemy fotki z Mgarr Ix-Xinni.

gozo jeep safariTA’ CENC CLIFFS

Wysokie klify rozciągające się w tle granatu morza są jednym z ciekawszych miejsc na wyspie Gozo, z których można podziwiać spektakularne zachody słońca. W okolicach klifów znajdują się porozrzucane na całej długości pozostałości po megalitach, o których mało kto już pamięta. Bez wątpienia klify Ta’ Cenc to miejscowy odpowiednik maltańskich klifów Dingli. Celowo wizyta w tym miejscu została zaplanowana na koniec trasy, aby zachwycać się malowniczą panoramą tego miejsca w możliwie najlepszym popołudniowym świetle.

Zwróćmy uwagę na liczne ptactwo występujące w okolicy, szczególnie na ścianach klifów. Bardzo często widujemy tutaj również „myśliwych” polujących na króliki. W pogoń za królikami wyruszają ich maltańskie psy zwane Psami Faraona. Na Gozo nazywa się je Psami Królika. Te psy są bardzo skoczne i mają dziwne pyski. Wyglądają jak połączenie twarzy psa z ludzkimi rysami. Są to psy tresowane, więc zupełnie obojętne na wszystko, co jest dookoła nich, nawet inne psy (takie jak nasz), które zupełnie ignorują.

Gdy tylko wjedziemy na ostatnią prostą naszym oczom ukaże się panorama wsi Xewkija i mocarna Xewkija Rotunda oraz spory (jak na Gozo) stary sad oliwny usytuowany u podnóży tej miejscowości. Interesująca jest także perspektywa na Cytadelę, a nieco dalej na wyspę Comino oraz wieżę św. Marii. W tej okolicy znajdują się także pozostałości po megalitycznej świątyni Borg l-Mramma, która nigdy nie została odpowiednio wykopana. Mieszkańcy Gozo wykorzystali megalityczne kamienie do budowy kryjówek, z których polują na ptaki w sezonie.

MAGIC STONE

Magiczny Kamień Dzwon. Niewielu turystów, którzy odwiedzają klify Ta’ Cenc na Gozo ma świadomość tego jaka alternatywna historia wiąże się z tym miejscem oraz ile ciekawych obiektów (w tym również zupełnie niezabezpieczonych megalitów) znajduje się na terenie klifów. Uważamy, że nasi Czytelnicy zasługują na to, aby mieć najlepszą wiedzę, dlatego nie wyobrażamy sobie, aby nie dotknęli magicznego kamienia, który wydaje niesłychane dźwięki niczym instrument. Magiczny Kamień dzwon jest kultowy w pewnych kręgach. Będąc na miejscu weźmy w dłonie mały kamień i ostukajmy Kamień Dzwon z każdej strony.

Jeżeli wierzymy w energię miejsc – usiądźmy na kamieniu lub połóżmy się na nim. Niektórzy wierzą w jego uzdrawiającą moc, stąd też Kamień ten znajduje się na mapie sekretnych miejsc mocy wyspy Gozo. Intrygujące? To tylko wierzchołek góry lodowej. Zwiedzenie Gozo szlakiem miejsc mocy zajęłoby kilka dni. Mamy nadzieję, że w tym miejscu Czytelnicy naszego bloga uświadamiają sobie jak wiele nieodkrytych tajemnic kryje wyspa Gozo. Bądźmy uważni, a być może dostrzeżemy również t.zw. Cart Ruts – tajemnicze koleiny, których etymologia do dziś nie została jednoznacznie wyjaśniona i jest przedmiotem wielu teorii i legend.

gozo jeep safariSANAP CLIFFS 

Sanap Cliffs na Gozo to jedno z piękniejszych miejsc na wyspie. Uwielbiamy popołudniowe spacery wzdłuż tej części klifów. Na zdjęciu panorama uchwycona późnym popołudniem, gdy zachodzące słońce rozświetliło klify nadając im ciepłej barwy. Na początku trasy mamy widok na klify Ta’ Cenc, natomiast na końcu ścieżki rozpościera się panorama Xlendi. Często spotykamy tu farmerów wypasających swoją trzodę. Im późniejsza pora, tym mniej ludzi się tu kręci. Trzymamy kciuki za to, aby nasi Czytelnicy mieli szczęście minąć pasterzy wypasających tu swoja trzodę i zobaczyć oraz uchwycić na fotografii leniwy klimat wysp w barwach zachodzącego słońca. 

snap cliffs Gozo

HONDOQ BAY 

Zatoka zwana również Hondoq ir-Rummien, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Fosa Granatów. Pod koniec lata da się zauważyć w okolicy mnóstwo dorodnych drzew z dużymi owocami granatu. Zatoka jest bardzo popularna wśród mieszkańców, którzy jak już wcześniej wspomnieliśmy uwielbiają BBQ i urządzają je wszędzie, gdzie tylko to możliwe, również tutaj i również mimo zakazu. Miejsce jest niezwykle popularne wśród nurków oraz kajakarzy, którzy m.in. stąd wypływają na wycieczki. W zimnych miesiącach nie ma tu żywego ducha, latem zdarza się, że zatoka przeżywa zmasowane oblężenie, ale to głównie za sprawą nurków, którzy zajmują lwią część parkingu i w ogóle sporo miejsca.

Całe szczęście na plaży i skalistym wybrzeżu zawsze znajdzie się miejsce dla tych, którzy przyszli popływać lub skakać do wody z wysokości, z czego zresztą słynie ta zatoka. Woda mieni się tu w krystalicznym błękicie. Na pływanie i skoki lepsza jest główna zatoka, natomiast snorkeling uprawia się w drugiej części zatoki. Rozpoznamy ją po drabince prowadzącej do wody, zlokalizowanej za jedynym tutaj barem.

To nie jest stały punkt programu, a jedynie alternatywa, która zostanie wybrana w razie gdyby wiatr i silne prądy uniemożliwiały komfortowy wypoczynek nad wodą w jednej z głównych zatok, czyli Ghasri lub Mgarr ix-Xinii.

RAMLA BAY

Największa piaszczysta plaża na Gozo znana z czerwonego, drobnego piasku i figury Matki Boskiej czuwającej nad bezpieczeństwem ludzi. Nie zawsze jednak czuwa skutecznie, więc na wszelki wypadek zachowajmy zdrowy rozsądek i ludzką ostrożność. Nad śliczną zatoką górują jaskinie (w Xaghra i Nadur). Jeżeli nie zdecydujemy się na pływanie w tym miejscu to zawsze możemy udać się do jaskini, którą zlokalizujemy po prawej stronie zatoki. Być może wejście wygląda na strome, ale nieśpieszny spacerek tam i z powrotem zajmuje ok. 40 minut.

Nie polecamy wybierać się tam bez zapasu wody i butów za kostkę. Pamiętajmy, że Ramla Bay to nie jest stały punkt programu, a jedynie alternatywa, która zostanie wybrana w razie gdyby wiatr i silne prądy uniemożliwiały komfortowy wypoczynek nad wodą w jednej z głównych zatok, czyli Ghasri lub Mgarr ix-Xinii. A teraz pora na kolejna porcję zdjęć z trasy wycieczki.

gozo jeep safariZAREZERWUJ WYCIECZKĘ TERAZ 

W szczycie sezonu, gdy wyspa przeżywa oblężenie turystów, obowiązuje system uprzedniej pełnej rezerwacji, co jest gwarancją miejsca na wycieczce. Procedura rezerwacji wycieczki wygląda następująco: Kontaktujemy się z organizatorem za pośrednictwem tego formularza i rezerwujemy wycieczkę.

    Polityka Prywatności

    Organizator rejsu w pierwszej kolejności odpowiadać będzie na pytania przesłane formularzem kontaktowym podlinkowanym wyżej! Dzięki precyzyjnie zadanym pytaniom oraz udzielonym odpowiedziom organizator sprawnie potwierdzi możliwą rezerwację lub zaproponuje inny wolny termin. Jest to o tyle istotne, że zapytań jest sporo, dlatego też im bardziej konkretne jest pytanie tym szybsza odpowiedź. Uprzednia rezerwacja jest konieczna, ponieważ  wycieczki cieszą się ogromnym zainteresowaniem i często zwyczajnie nie ma miejsc dla tych, którzy zostawili rezerwację na ostatnią chwilę. Reasumując, dobre rzeczy w szczycie sezonu nie są dostępne na last minute.

    Gorąco polecamy wycieczkę Gozo Poza Szlakiem zarówno latem, jak i zimą. Gdy widzimy, że niektórzy pasażerowie się notorycznie spóźniają – warto zgłosić to kierowcy zanim wycieczka dobiegnie końca. To są rzeczy, o których należy pamiętać, a na pewno będziemy bardzo zadowoleni z wycieczki. Życzymy wszystkim niezapomnianych wrażeń z wycieczki po Gozo Poza Szlakiem!

    ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
    ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
    SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
    UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇