Propozycja planu zwiedzania na tygodniowy pobyt bez plażowania.

1. Jak zaplanować tydzień bez plażowania?
2. Prezentujemy przykładowy plan na 7 dni.
3. Plan zwiedzania Malty z architekturą i widokami w tle.

Jeżeli planujecie tygodniowy wypad na Maltę, ale nie jesteście zwolennikami plażowania, możecie skorzystać z planu, który przygotowaliśmy w odpowiedzi na ten e-mail.

Witam
oglądam waszą stronę i jest rewelacyjna. Tyle zdjęć i porad… Mam prośbę – czy możecie pomóc mi zaplanować pobyt na Malcie we wrześniu (mam lot 17.09 a wracam 24.09). Na pewno chciałabym zobaczyć klify (zarówno na Malcie jak i na Gozo) A poruszać chcę się autobusami lub na 2-3 dni wynajętym autem. Interesuje mnie zarówno architektura, jak i przyroda (Blue Grotto i Azure Window). Nie planuję plażowania – może przez godzinkę 🙂 Możecie mi pomóc coś zaplanować? Czy wyjazd jednodniowy na Gozo wystarczy? Czy lepiej na 2 dni skoczyć tam? Bardzo dziękuję i gratuluję super strony:) Pozdrawiam

Pomijając dzień przylotu i dzień wylotu do rozplanowania jest 6 całych dni.  Oto nasza propozycja:

Dzień 1
Valletta,Trzy Miasta, St. Julians, Sliema.

Dzień 2
Mosta, Mgarr, Mdina, Rabat.

Dzień 3
Dingli Cliffs, Buskett Garden, Blue Grotto, Marsaxlokk (Jeśli miałabyś wypożyczyć auto to właśnie na ten dzień).

Dzień 4
Majjistral Nature and History Park: całodzienna wędrówka po szlaku wiodącym m.in. przez okolice Ghajn Tuffieha Bay i Golden Bay. Przy okazji godzinka plażowania:-)

Dzień 5
Gozo (rejs na Gozo z opcją opłynięcia Comino i Blue Lagoon lub regularny Gozo Channel – jedynie przepływający obok). A na Gozo: Victoria, Xlendi i Dwejra: Azure Window, Inland Sea. Gdyby się udało jeszcze na koniec dnia zdążyć do Marsalforn to na tym można zakończyć pierwszy kontakt z Gozo.

Dzień 6
W tym dniu polecam jeszcze raz wybrać się na Gozo. Pełna lista atrakcji dostępnych na wyspie Gozo znajduje się TUTAJ.

O każdym z rekomendowanych wyżej miejsc już pisaliśmy na stronie, więc nie chcąc się powtarzać odsyłamy do wyszukiwarki lub lupki, która znajduje się w prawym górnym rogu.

Plan jest optymalny. Można do niego dołożyć, ale można i odjąć. Jeśli coś jest niejasne – pisz w komentarzach. Postaramy się pomóc. Pozdrawiamy serdecznie!

X