Jak co roku Gozo przygotowało dla turystów odwiedzających Maltę w okresie świątecznym wspaniały i bogaty program wydarzeń. Świąteczne szaleństwo zaczęło się na Gozo oficjalnie 3 grudnia. Wówczas odpalono uroczyście bożonarodzeniowe światełka w Victorii i zainaugurowano serię wydarzeń kulturalnych towarzyszących świątecznemu okresowi, który potrwa do 8 stycznia. Właściwie gdziekolwiek się teraz nie ruszymy, tam zastajemy szopki, wystawy, dekoracje. Niżej kilka zdjęć z wystawy świątecznej w jednym z muzeów folkloru w Gharb.

Boże Narodzenie na Gozo Boże Narodzenie na GozoOtrzymaliśmy w kościele broszurkę, której elektroniczną wersją pragniemy się podzielić z Czytelnikami portalu maltaigozo.pl  Znajdziemy w niej przegląd nadchodzących wydarzeń, na które warto się wybrać, jeśli planujemy odwiedzić Gozo w okresie świąteczno-sylwestrowym. O ile nie napisano inaczej udział w wydarzeniach jest bezpłatny. 

Boże Narodzenie na GozoWięcej szczegółów znajdziemy w broszurce, która jest także dostępna w wersji elektronicznej TUTAJ – KLIKNIJ I POBIERZ.
Nie ma lepszego źródła informacji o wydarzeniach, które w tym czasie odbywają się na Gozo. Żałujemy, że Malta nie przygotowała podobnej rozpiski, ponieważ tamtejsze parafie również organizują koncerty, procesje oraz spektakle świąteczne. 
Monitorujemy Internet pod tym kątem, więc jeżeli tylko pojawi się jakiś oficjalny program wydarzeń – na pewno o nim napiszemy i podlinkujemy ewentualne pliki. 

Święta na Malcie Święta na Malcie

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

X