1. Maltańczycy uwielbiają celebrować odpusty parafialne.
2. Spektakularne fajerwerki, uroczyste msze i procesje oraz koncerty lokalnych orkiestr to nieodłączne elementy maltańskiej festy.
3. Sprawdź aktualny kalendarz fest i nie przegap okazji świętowania z lokalsami!

1 2
Sezon maltańskich fest zaczął się na dobre. Każdego dnia słychać strzały petard zwiastujące nadchodzące parafialne uroczystości. Warto wiedzieć kiedy takie festy się odbywają, ponieważ uczestnictwo w nich daje obraz lokalnego życia i pozwala poczuć smak maltańskiego folkloru. Polecamy gorąco festy na Malcie i Gozo. Jeśli tylko mamy trochę czasu i jesteśmy na wyspach w terminie, w którym odbywa się festa nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować razem z tubylcami.
Oto lista – KLIK nadchodzących uroczystości parafialnych. Większość z nich celebruje się nie tylko mszą, lecz także spektakularną festą.  Jeżeli któryś termin nam odpowiada to już tylko wystarczy zrobić mały research w Sieci i dowiedzieć się jaki jest program imprezy. 
55 56 57 59 599
Festy trwają do późnej nocy, więc warto pomyśleć wcześniej o transporcie do hotelu/apartamentu. Można z wyprzedzeniem zamówić taksówkę (choć na Gozo może być z tym problem) lub wziąć udział w wycieczce Village Fireworks. To popularny sposób na bezstresowe skosztowanie folkloru i wygodny transfer z hotelu na festę i z powrotem. Minus jest taki, że Village Fireworks kursują tylko na wybrane festy. Na pozostałe festy transport należy zorganizować we własnym zakresie. Maltańskie festy rozkręcają się dość późno, więc trzeba mieć świadomość, że bezpieczniej będzie zadbać o tę kwestię z wyprzedzeniem.

3 4

 • SylwiaCz

  Bardzo pomocny kalendarz, dziękuję serdecznie i pozdrawiam autorów najlepszej strony o Malcie.

 • Tomasz

  Dzięki wielkie! To już wiemy dokąd dzisiaj jedziemy na fiestę. Pozdrowienia z Malty!!!! Jest fantastycznie.

 • mrg

  W najbliższą niedzielę będę w Qawra. Czy można jakimś tanio dostać się (i potem wrócić) na którąś festę?
  Bo w tym hellomaltatour ponad 15 EUR za osobę w obie strony wydaje się dość sporo…

  • Za taxi w dwie strony zapłacisz 2 razy więcej, więc to jest tanio, zwłaszcza w kontekście ostatnich zmian w transporcie publicznym.

 • Zostaje Ci w takim razie komunikacja publiczna lub taxi:-)

  • Mateusz Goclik

   Zmartwiłem się mocno bo Taxi jednak sporo droższa ale cóż zrobić 🙂 Generalnie warto brać udział w festach na Malcie?

   • Warto, warto, ale nie za wszelką cenę:-) Sprawdź czy transport publiczny nie organizuje transportu po feście.

 • Jeszcze nie, ale na pewno będzie:-)

 • Witam, z kalendarza fest wynika, że chodzi o Floriana. Podano tam także numer telefonu, pod którym można uzyskać szczegółowe informacje na temat programu festy. Pozdrawiam, K

 • Mam liste na 2018. Napisz do mnie, prześlę Ci mailem. W styczniu podmienię wszystkie pliki na stronie na aktualne:-)

X