Karnawał na Malcie i Gozo zbliża się wielkimi krokami! Już w połowie lutego rozpocznie się cykl imprez towarzyszących temu radosnemu wydarzeniu, które tu na wyspach ma swoją długą tradycję. Ciekawych historii maltańskiego karnawału odsyłam do ubiegłorocznego tekstu, w którym przybliżyliśmy trochę faktów i historii karnawału na Malcie. Wystarczy kliknąć w ten link aby przenieść się do artykułu.

Co ciekawego mieszkańcy Malty i Gozo planują na Malta & Gozo Carnival 2017?

Imprezy odbywać się będą przede wszystkim w stolicy Malty – Valletcie, jej przedmieściach – Florianie oraz na Gozo w Nadur i w stolicy Gozo – Rabacie(Victorii). Nie można też zapomnieć o dzielnicy rozrywki i całorocznego a czasem i całodobowego karnawału – Paceville:-) Zauważyliśmy, że w tym roku kolejne wsie dołączają do imprezy organizując własne imprezy, więc właściwie wszędzie coś ciekawego się zadzieje.

Tradycyjnie nie zabraknie hałasu, muzyki, orkiestr maszerujących w paradach ulicznych, kukieł z paper mache, olbrzymich kolorowych wozów z karnawałowymi przebierańcami oraz figurami. Nie zawiedzie również wesoła, głośna i gorąca młodzież, co jest na całym świecie nieodłącznym elementem każdego karnawału. Co prawda nie będzie tak gorąco jak w Rio:-), ale wszystkie te pierwsze karnawałowe skojarzenia urzeczywistnią się na Malcie i Gozo już za chwilę. Czujemy, że czeka nas kilka nieprzespanych nocy. Już nie możemy się doczekać.

Karnawał na Malcie brzmi kusząco, ale może pojawić się poważny w gruncie rzeczy dylemat odnośnie tego gdzie się w tym czasie na Malcie bawić? Paceville? Odpada. Tam karnawał jest każdej nocy. Tradycja kieruje gdzie indziej.
Valletta? Już lepiej, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi oraz wielbicieli sztuki karnawałowej. Tu będzie spektakularnie i z przepychem. Nie zabraknie też tańców i fajerwerków.

Jedynym słusznym kierunkiem karnawałowym dla spragnionych wrażeń i szaleństwa do rana jest Gozo, a właściwie Nadur! Karnawał w Nadur na Gozo to najbardziej wyczerpująca odpowiedź na to jak wygląda karnawał na Malcie. Podobnie było ze świętami. Najlepsze wydarzenia działy się właśnie na Gozo, i co więcej, również w Nadur. Ten kto był w żywej szopce w Bethlejem Ghajnsielem oraz w żywej szopce w Nadur, poczuł różnicę.

KARNAWAŁ 2017 NA GOZO

Sunday 19th February

Organised Carnival  – Nadur village square – Noon

Wednesday  22nd February

Children’s carnival – Għarb village square – 5.30pm

Friday 24th February

Gozo Regional carnival – Independence Square, Victoria – 7.30pm

Spontaneous Carnival – December  13th Street, Nadur – After sunset

Organised Carnival – San Lawrenz – 7.00pm

Organised Carnival – St Joseph Square, Qala – 7.30pm

Saturday 25th February

Gozo Regional Carnival – Independence Square, Victoria – 9.30am

Gozo Regional Carnival – Republic Street and Fortunato Mizzi Street, Victoria – 6.00pm

Traditional Carnival – Nażżarenu, Xagħra – 7.00pm

Spontaneous Carnival – December 13th Street, Nadur – After sunset

Sunday 26th February

Organised Carnival – Xewkija village square – 9.30am

Organised Carnival – Victory Square, Xagħra – 10.00am

Organised Carnival – Żebbug Village Square – Noon

Gozo Regional Carnival – Republic Street and Fortunato Mizzi Street, Victoria – 2.30pm

Spontaneous Carnival – December 13th Street, Nadur – After sunset

Monday 27th February

Organised Carnival – Sannat Village Square – 6.30pm

Gozo Regional Carnival – Republic Street and Fortunato Mizzi Street, Victoria – 7.30pm

Spontaneous Carnival – December 13th Street, Nadur – After sunset

Tuesday 28th February

Gozo Regional Carnival – Republic Street and Fortunato Mizzi Street, Victoria – 6.00pm

Spontaneous Carnival – December 13th Street, Nadur – After sunset

KARNAWAŁ NA MALCIE 2017 

Thursday 23rd February 5.30pm

Opening Ceremony of Malta Carnival 2017 activities at Pjazza Teatru Rjal, Valletta

Friday 24th February 5.30pm

Dance competitions at St George’s Square and Carnival defilè consisting of the King Carnival float, satirical floats, grotesque masks and Dancing Companies Floats Section A (tickets €5)

Saturday 25th February

9.30am: Children’s Carnival at St George’s Square, Valletta (tickets at €5)
3pm: Dance Competition at St George’s Square, Valletta together with the Grand Defilé performance (tickets at €10)
7pm: Hilarious Carnival including the traditional Qarcilla, street theatre performance ‘B’Tal-Linja Jaqbillek Zgur’ and a lot more at St George’s Square

Sunday 26th February

9.30am: Carnival Band Parade in High Street, Hamrun
1pm: Carnival Floats Parade at Castille Place, Valletta. The parade will proceed along Merchant’s Street to St George’s Square and then along Republic Street
2.30pm: Special Sunday afternoon Carnival Grand Show at St George’s Square, Valletta (tickets at €12)
8.30pm: Triq it-Tarag at DuwiBalli, Valletta

Monday 27th February

10am: Dance School’s Carnival Parade followed by a dance show at St George’s Square, Valletta
10am: Triq it-Tarag at DuwiBalli, Valletta
4pm: Dance Competition Programme followed by the Grand Defilé at St George’s Square, Valletta (tickets at €7)

Tuesday 28th February

10am: Dancing School’s Carnival Parade followed by a dance show at Pjazza Teatru Rjal, Valletta.
6pm: Grand Finale at St Anne’s Street with the participation of all carnival floats and general merriment. 

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

 • Bartek i Ilona

  Meldujemy się na malcie w czasie karnawału:) To bedzie nasz pierwszy karnawał w życiu, oby nie ostatni!! Pozdrawiamy wszystkich Polaków!

 • Emilka

  Zazdroszczę wam… ale wolnego w pracy na czas karnawału nie dostanę, szef by mnie wyśmiał, więc pozostaje mi czekać na relację. Może za rok się uda. Malta kusi, teraz bilety lotnicze są takie tanie:(( aż żal to wszystko obserwować i nie móc nic więcej zrobić..

 • Jolka

  Napisałam do was dzisiaj e-mail, potrzebuje sprawdzonego noclegu na Gozo na czas karnawału, kryteria podałam w mailu. Znalazłam nocleg w Xaghra, ale chciałabym to skonsultować, czy tam się coś dzieje w karnawał, czy daleko z tej miejscowości do miasteczka Nadur?

  • W praktyce w każdym miasteczku są jakieś karnawałowe atrakcje, ale w Internecie nie znajdziesz o tym wzmianki. W Xaghra będą dwie imprezy. 6 i 7 lutego, ale nocne tańce na ulicy to tylko Nadur:-) Wyśle Ci dzisiaj kilka namiarów. Pzdr!

 • Małgorzata Dwornik

  Czy jest już jakiś „plan działania’ na samej Malcie? Grzebałam trochę po internecie ale angielski starszej pani jest kiepski a z resztą sami pisaliście że wiadomości są skąpe.Może macie jakieś dane bardziej „ze źródła”

  • Na Gozo jest o tyle dobrze, że w każdym sklepie rozwieszono plakaty z informacją o miejscowych imprezach, więc poza ubogimi wzmiankami w Sieci można na miejscu znaleźć wiele informacji. Na angielskiej stronie maltańskiej organizacji turystycznej jest tylko jeden akapit z informacją, więc nic więcej nie wymyślę. Trzeba się rozglądać w sklepach i na ulicach. Plakaty to jednak jedno z najlepszych źródeł informacji na Malcie:-) Wiele klubów i firm także organizuje karnawałowe imprezy i atrakcje, ale to pomijam w naszym tekście. Tutaj można odnieść wrażenie, że wszystko jest oczywiste i nie ma sensu wrzucać programu karnawału na stronę, a tym bardziej w j. angielskim. Ma to swój urok:-)

   • Małgorzata Dwornik

    Dziękuję, mam nadzieję,że sobie poradzę na miejscu. Wszystkim,którzy sie wybierają w tym czasie na Maltę (i tubylcom”),życzę wspaniałej zabawy.

    • a planujesz odwiedzić także Nadur?

     • Małgorzata Dwornik

      Owszem ale jestem dopiero od 7.02 i mieszkam na Malcie a nocne eskapady raczej nie wchodzą w grę – statecznej matronie wypada tylko obserwować.Myślę,że Valleta zaspokoi moją ciekawość.Mellieha pewnie też będzie się bawić.

     • Wczoraj udostępniono plan karnawału na Maltę, więc zaktualizowałam wpis:-)

 • Maryla Wolska

  Udekorowana główna ulica Valletty, myślę, że z okazji karnawału. Byłam 23-30 stycznia 2016.

 • Dzięki za fotkę!

 • Na lotnisku znajduje się punkt Malta Transprt. Tam można kupić bilet. Pozdrawiam, K

 • Bartek Partyka

  Dziękuję za link do kalendarium. Dokładnie tego szukaliśmy.

 • Daty podane wyżej są tak bliskie, że nie ma znaczenia kiedy przylecicie. Nie ma sensu liczyć na jakieś szczególne atrakcje. Sylwester jest jedną ze słabszych imprez na Malcie. Godne uwagi są za to żywe szopki, które polecam. K

 • Dzień dobry,
  jeśli zdążę to dodam, aczkolwiek mam teraz bardzo dużo pracy i nowe wpisy (zgodnie z moim kalendarzem) będę mogła dodać najwcześniej w drugiej połowie lutego, więc już po karnawale. Wpisując w google frazę „Carnival Malta 2018” znajdziesz skrawki informacji, które da się ułożyć w sensowną całość i zaplanować karnawałowy tour po wyspach. Podsumowując, jeśli zdążę, to zbiorę to w całość, ale nie obiecuję. Pozdrawiam. K

X