1. Jak dostać się z Malty na Sycylię?
2. Czy warto wybierać się na jeden dzień na Sycylię?
3. Jaki jest koszt takiego transportu? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Wycieczka promem z Malty na Sycylię i zwiedzanie włoskiej wyspy mogą być dodatkowym urozmaiceniem dla wszystkich planujących wakacje na Malcie. Wielu turystów pyta o to, więc odpowiadamy.

Promem z Malty na Sycylię i z powrotem
Rejsy na tej linii obsługuje Virtu Ferries i wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie virtuferries. Warto zapamiętać ten adres w razie, gdybyście przy okazji pobytu na Malcie chcieli wybrać się także na Sycylię. Możecie wtedy jechać na własną rękę lub wybrać się na zorganizowaną całodniową wycieczkę z Malty na Sycylię. Przeglądaliśmy oferty i uważamy, że warto skorzystać z takiej atrakcji, jeśli się dysponuje odpowiednim budżetem. Na wspomnianej stronie znajduje się rozkład rejsów, dzięki czemu można sobie cały wypad z wyprzedzeniem zaplanować i zobaczyć czym będziemy podróżować.

Jak dojechać z Malty na Sycylię?
Promem lub samolotem, więc nie dojechać, lecz dopłynąć lub polecieć:-)
Załóżmy, że planujecie wyskoczyć na jeden dzień na Sycylię. Na razie nie piszemy o zorganizowanych wycieczkach tylko o samodzielnej przeprawie pierwszym porannym rejsem na Sycylię i powrocie tego samego dnia ostatnim rejsem. Podróż zaczniecie w stolicy Malty Valletcie a zakończycie w sycylijskich Pozzallo lub Catanii.

Ile kosztuje bilet z Malty na Sycylię?

Sprawdziliśmy cenę w kilku wyszukiwarkach. Wyniki podajemy niżej. Jest to cena dla jednego dorosłego pasażera, wypływającego pierwszym rejsem (6:30) i wracającego ostatnim (19.30) na trasie Malta (Valletta) – Sycylia (Pozzallo) – Malta (Valletta) w dniu 14 lutego 2014. Oto ceny za taki bilet kupiony bezpośrednio i u pośredników:

virtuferries – 69 euro
directferries – 99,84 (+ info, że podana cena ma charakter orientacyjny)
aferry – 72 euro

Sprawdziliśmy też ceny na trasie Malta (Valletta) – Sycylia (Catania/Katania). W tym przypadku prom dobija do Pozzallo i stamtąd autokarem jedziemy do Katanii. Droga powrotna podobnie, najpierw autobusem z Katanii do Pozallo a potem na prom. Oto jakie ceny za tę przejażdżkę podają kolejne strony:

virtuferries – 89 euro
directferries – 114,40 euro (+ info, że podana cena ma charakter orientacyjny)
aferry – 116 euro

Transfer autokarem na trasie Catania – Pozzallo jest wliczony w cenę biletu i odbywa się to z parkingu przy budynku Vecchia Dogana w porcie Katania.

Ile trwa podróż z Malty na Sycylię i jakie są udogodnienia?
Według aktualnego rozkładu dostępnego na stronie przewożnika:
Podróż z Valletty do Pozzallo – 1h 45 min
Podróż z Valletty do Catanii – 4 h 15 min

Na flotę Virtu Ferries składa się z 6 promów: San Marco , San Pawl, San Gwann, Maria Dolores, San Frangisk i Jean De La Valette. Ich nowoczesne wyposażenie zapewnia najwyższy komfort podroży i szereg udogodnień. Na stronie przewoźnika można poczytać o każdym promie i jego standardzie. Wygodne siedziska, restauracje i punkty widokowe znajdziecie na każdym z promów.

Co do Sycylii to domyślamy się, że planując jednodniowy lub kilkudniowy pobyt na wyspie wiecie po co chcecie tam jechać i co zobaczyć, jak się przemieszczać, etc. Wydaje nam się, że o ile nie jedziecie gdziekolwiek byle na włoską pizzę, to plan nie ma znaczenia, ale jeśli chcecie w czasie jednego dnia wycisnąć z Sycylii jak najwięcej to może Was zainteresować opcja zorganizowanej jednodniowej wycieczki.

Ile kosztuje zorganizowana wycieczka z Malty na Sycylię?
Wiecie już ile kosztuje przeprawa promem na Sycylię, ale potem transport i plan zwiedzania jest tylko w Waszym zakresie a angielski na Sycylii nie jest tak powszechny jak na Malcie, więc różnie to może być, zwłaszcza gdy wycieczka ma być jednodniowa i trzeba się stresować tym, czy zdążymy wrócić na prom bo jeśli nie zdążymy to kasa za bilet powrotny i tak przepadnie. (Tak przynajmniej straszy jeden z pośredników). Nam osobiście takie podróżowanie by nie odpowiadało. Albo jedziemy na kilka dni i w swoim tempie odwiedzamy ciekawe miejsca, albo na jeden dobrze zorganizowany intensywny dzień, albo po prostu na kawę,  lody i pastę.

Bardzo fajne są oferty wycieczek jednodniowych na Sycylię, obejmujących m.in zwiedzanie Etny:-) Nie będziemy tu się rozpisywać, jeśli się zainteresujecie to sami doczytacie szczegóły, więc do rzeczy.

Jeden z organizatorów takiej całodniowej wycieczki wycenia ją na 129 euro za osobę dorosłą i 97 euro za dziecko. W cenie jest transport z miejsca stacjonowania do portu w Valletcie. Podróż w dwie strony katamaranem, zorganizowane zwiedzanie Sycylii i sprawne przemieszczanie się autokarem. Podróżowaliśmy na tej trasie wiele razy. Znamy całkiem dobrze Sycylię, więc teraz wiemy, że jeden dzień to zdecydowanie za mało, ale jeżeli już ktoś się uprze to tylko zorganizowana wycieczka dostarczy jakiegoś minimum wrażeń i poczucia bezpieczeństwa.

Z Malty na Sycylię samolotem
Lot może się okazać dużo tańszy. Próbując dziś zarezerwować lot Ryanairem z Malty na Sycylię (Trapani) dowiedziałam się, że mój bilet w dwie strony będzie kosztował 19,90 euro. Natomiast szybka próba rezerwacji takiego samego lotu na jutro na stronie Air Malta zakończyła się pomyślnie a bilet miałby kosztować 102 euro. Ten sam lot za miesiąc z kolei 93 euro. Ceny zmieniają się  co sezon. Oferty również. Powyższe obliczenia będą tego doskonałym dowodem.

 

X