1. Nurkowanie na Malcie z roku na rok jest coraz popularniejsze a stanowiska zróżnicowane.
2. Sezon na nurkowanie trwa od marca do listopada. W praktyce jednak przez cały rok.
3. Planujesz nurkowanie na Malcie? Napisz do nas i odbierz rabaty na pierwsze i kolejne nurkowania.

Nurkowanie stało się w ostatnich latach niezwykle popularne i bardziej dostępne. O tym jak wygląda nurkowanie na Malcie, Gozo i Comino już kiedyś pisaliśmy TUTAJ- KLIK, zaprezentowaliśmy wtedy mapki ze stanowiskami nurkowymi, opisaliśmy morskie stworzenia, wspomnieliśmy o bogactwie podwodnego świata Malty. Dziś odpowiemy na podstawowe pytania.

Kiedy najlepiej nurkować na Malcie?

Sezon na nurkowanie zaczyna się w marcu, gdy temperatura wody wzrasta, natomiast widoczność może być przyzwoita nawet na głębokości 60 metrów. Sprzyjająca aura utrzymuje się aż do końca listopada, kiedy to zaczyna się pora deszczowa. Wiele klubów nurkowych działa jedynie w sezonie, ale na miejscu są też całoroczne centra organizujące nurkowania przez cały rok.

Z brzegu czy z łodzi? A może wraki?

Na Gozo zdecydowana większość nurkowań jest wykonywana z brzegu, natomiast wyspa jest na tyle mała, że bardzo elastycznie można podchodzić do planu eksplorowania wybranych stanowisk i w zależności od pogody wybierać dowolne w  tej część wyspy, w której aktualnie są najlepsze warunki do nurkowania.
Nurkowanie z łodzi natomiast umożliwia zbadanie bardziej odległych miejsc i możliwe jest zarówno dookoła Malty, jak i Gozo i Comino. Wody Malty są niezwykle często wybierane przez nurków początkujących oraz zaawansowanych, którzy szczególnie doceniają różnorodność podwodnego krajobrazu oraz jego bogactwo.

Jak zacząć?

Wystarczy przyjść osobiście do dowolnego klubu nurkowego i wypełnić ankietę, w której należy odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu zdrowia. Gdyby ktoś miał wątpliwości odnośnie swojej kondycji zostanie umówiony na wizytę u lekarza gdzie zostaną wykonane podstawowe badania, które z kolei dadzą odpowiedź na pytanie czy nurkowanie jest wskazane czy obciążone jakimś ryzykiem (w praktyce rzadko się tak jednak robi). Po etapie weryfikacji kondycji psycho-fizycznej ochotnik zostanie wprowadzony w temat najpierw teoretycznie, następnie zaś praktycznie, na przykład na początek w czterometrowym basenie na terenie klubu nurkowego. Ci, którzy mogą się nazwać certyfikowanymi nurkami mają dużo łatwiej. Wystarczy, że przyjdą do klubu na pogawędkę, w czasie której pochwalą się swoimi certyfikatami i w zależności od biegłości w nurkowaniu instruktorzy zaproponują konkretne miejsca do nurkowania i adekwatny do potrzeb pakiet. Nurkowie z doświadczeniem mogą także organizować sobie nurki samodzielnie. O tym jak się za to zabrać pisze Andy w cyklu artykułów pt. “Samodzielne nurkowanie na Malcie i Gozo”. Znajdziemy je TUTAJ – KLIK.

Czy instruktorzy posiadają odpowiednie licencje?

Zawsze należy to sprawdzić, jeżeli cenimy sobie własne bezpieczeństwo, natomiast bez względu na posiadane licencje i certyfikaty: PADI, CMAS, SDI czy SSI – dla każdego znajdzie się w wodach Malty adekwatne wyzwanie. Marzymy o nurkowaniu w konfiguracji Sidemount? Pragniemy zasmakować nurkowania technicznego? Nie ma rzeczy niemożliwych, ograniczeniem mogą być jedynie nasze uprawnienia, ale i te można z czasem zdobyć i nurkować coraz głębiej.

Gwarancją bezpieczeństwa jest najlepszej jakości sprzęt, dzięki któremu centrum nurkowe oferuje kompleksowy zakres usług, od szkoleń, przez serwisowanie sprzętu, aż po wypożyczanie czy naprawianie. Zwracajmy na to uwagę. 

Jeśli marzy Ci się nurkowanie pod okiem profesjonalnego polskiego centrum nurkowego z siedzibą na Malcie, posiadającego niezliczone licencje i w pełni legalnie prowadzącego biznes – napisz do nas – przedstawimy Cię Ryszardowi, który prowadzi największe polskie centrum nurkowe na Malcie i jak nikt inny zatroszczy się o Twoje bezpieczeństwo pod wodą, niezapomniane wrażenia z nurków, a także podszlifuje twój warsztat, ponieważ w jego centrum organizowane są niemal wszystkie możliwe kursy nurkowania – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. To jest coś, czego od lat brakowało na Malcie. Polskojęzyczna, wykwalifikowana ekipa nurkowa pracująca przez cały rok.

RABATY NA NURKOWANIE

Lecisz na Maltę i chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem? Mamy dla Ciebie rabaty na pierwsze nurkowanie (czyli podstawowy licencjonowany kurs dla amatorów, bez którego nie możesz zejść pod wodę) oraz rabaty na standardowe nurkowania z brzegu i z łodzi na Malcie, Gozo i Comino! 
Napisz do nas na adres: maltaigozo@gmail.com i zgarnij rabaty na swoje pierwsze i kolejne nurki:-) 

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI “PODZIEL SIĘ”. 👇

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Podobne posty

Call Now Button
X