.

1. Publikujemy plan zwiedzania na 3 dni.
2. Plan zakłada odwiedzenie fotogenicznych miejsc.
3. Dowiedz się jak zaplanować krótki, ale intensywny pobyt.

Autorzy bloga Addicted to Passion planują trzydniową wizytę na Malcie. W odpowiedzi na prośbę o wskazówki dotyczące planu zwiedzania publikujemy plan, który sami byśmy zrealizowali przy tak krótkim pobycie. Addicted to Passion są zainteresowani architekturą oraz dziedzictwem naturalnym. Odradzamy transport publiczny przy tak krótkim pobycie. Najlepszym rozwiązaniem byłby wypożyczony samochód, jeśli jednak strach przed lewostronnym ruchem jest zbyt duży to alternatywnym rozwiązaniem będą autobusy turystyczne. Plan na trzy dni mógłby prezentować się tak:

Dzień I
Rano Valletta, a po niej plaże: Gnejna Bay oraz Golden Bay i Tuffieha Bay, skąd sfotografować można niezwykły zachód słońca. W Valletcie niezwykła architektura: wąskie uliczki, kolorowe, zabudowane balkony, Auberge de Castille i jego robiące wrażenie wejście, fortyfikacje Valletty, ogrody Barrakka, ulica Św. Jana (może być stromo:-), Pałac Wielkiego Mistrza, malownicze sklepiki, ulica Republiki. O kilku ciekawych miejscach wspominamy tutaj.

Dzień II
W tym dniu moglibyście wybrać się na Gozo i z uwagi na to, że będzie mało czasu skorzystać z oferty autobusu turystycznego Malta Sightseeing, który zawiezie Was w każde ważne miejsce na wyspie. Miejsca, które odwiedza autobus to: Mgarr, Xewkija, Savina Creativy, Victoria, Ta Dbiegi, Dwejra (Azure Window), Ta Pinu, Fontana, Xlendi Bay, Marsalforn, Ggantija, Ramla Bay, Nadur. Najbardziej popularne miejsca to: świątynia Ggantija w Xaghrze, plaże Ramla Bay i Xlendi Bay, niewielki port rybacki i popularny kurort – Marsalforn oraz kościoły w Xewkiji i Ta Pinu, a także port w Mgarr i cytadela w Victorii. Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest z kolei Azure Window w Dwejrze. Te miejsca mogą też zainteresować Was jako fotografów. Przeczytajcie wpis o Gozo. Tam znajdziecie opis wszystkich tych miejsc. 

Dzień III
Zaczęlibyśmy go w Blue Grotto (włącznie z rejsem do jaskiń), potem z kolei chwytanie ujęć przy Dingli Cliffs. Następnie przesiadka do Rabatu i spacer po Mdinie. Na koniec dnia jeszcze wystarczy Wam czasu i światła na Marsaxlokk, gdzie zjecie smaczną rybę lub owoce morza.

Nie rozpisujemy się za bardzo, ponieważ nie chcemy dublować informacji. O większości z tych miejsc już pisaliśmy na blogu, więc wystarczy w prawym górnym rogu w wyszukiwarkę wpisać hasło i wyskoczą wszystkie wpisy, w których wspominamy o każdej atrakcji. W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do zadawania ich w komentarzach.

X