1. Rozpoczynamy serię TOP RESTAURACJE na Malcie i Gozo.
2. Rekomendujemy tylko restauracje z lokalną lub śródziemnomorską kuchnią.
3. Na końcu wpisu znajduje się opis jak otrzymać darmowe wino do obiadokolacji w restauracji Ta’ Philip na Gozo.

ta philip gozoKilka lat temu, podczas jednej z naszych pierwszych wizyt na Gozo mieliśmy przyjemność poznać wyjątkowego człowieka. Philip Spiteri, bo o nim mowa, opowiedział nam o swojej pasji do maltańskiej kuchni oraz miłości do wyspy Gozo, na którą wrócił po latach spędzonych w Australii. Philip wprowadził nas w tajniki lokalnej kuchni oraz pokazał sporo ciekawych miejsc, o których nie wzmiankowały ówczesne przewodniki. Relację z tamtego spotkania oraz zdjęcia znajdziecie TUTAJ – KLIK.

ta philipDziś pragniemy przedstawić Philipa nie tylko jako miłośnika Gozo oraz skromnego propagatora lokalnej kuchni, lecz także jako właściciela autorskiej restauracji, sygnowanej jego imieniem i nawiązującej do regionalnych receptur oraz jego pasji do odkrywania nowych, lecz ciągle tradycyjnych smaków. Rozpoczynamy serię TOP Restauracje na Malcie i Gozo i zaczynamy od tej, w której zawsze czujemy się jak w domu, czyli Ta’ Philip Restaurant w Ghajnsielem na Gozo (5 minut spacerem z portu Mgarr Ferry).

ta philip gozo

PHILIP SPITERI 

To powszechnie szanowany na Malcie restaurator, u którego jadają najbardziej wymagający smakosze odwiedzający archipelag maltański. Każdego roku Malta gości wielu znanych turystów, w tym poważanych dyplomatów, wybitnych aktorów, popularnych celebrytów, gwiazdy sportu, przedstawicieli mediów, etc.
Maltańska Organizacja Turystyczna dba o to, aby kosztowali oni lokalnych dań i produktów w wyjątkowych miejscach. Jednym z takich miejsc jest restauracja Ta’ Philip na Gozo.
Sharon Stone, Angelina Jolie, Brad Pitt, to tylko wybrani z gości, których z rekomendacji Malta Tourism Authority podejmował Philip Spiteri. Wszyscy jednomyślnie zachwycili się prostymi lokalnymi potrawami przyrządzanymi według starych receptur zgodnie z ideą Slow Food.

ta philip gozo

TA’ PHILIP RESTAURANT

Potrawy serwowane w restauracji Ta’ Philip przyrządzane są wyłącznie z lokalnych produktów.
Piec opalany drewnem gwarantuje niepowtarzalny, głęboki smak każdego dania, szczególnie zaś regionalnych warzyw, ryb oraz mięs. Bogato wyposażona piwniczka umożliwia degustację nie tylko lokalnych win, lecz także wyśmienitych, powszechnie cenionych win z całego świata. Znajdziemy tu również wina z naprawdę wysokiej półki. Philip pochodzi z powszechnie znanej rodziny Spiteri, która od lat prowadzi najpopularniejsze na wyspach gospodarstwo agroturystyczne oraz winnicę Ta’ Mena. 
Z lokalnych produktów wytwarza się w niej dżemy, likiery, miody, pasty pomidorowe, oliwę, wino i wiele wiele więcej. Naturalnie Philip korzysta z tych produktów w swojej restauracji. Z pasją opowiada o każdym serwowanym posiłku/przekąsce opowiadając o tym w jaki sposób się je tradycyjnie przyrządza.

ta philipWybór w menu zaspokoi różnorodne gusta. Na pewno warto spróbować zup (tak rybnych, jak i warzywnych), królika, lokalnych ryb (np. lampuki), maltańskiego antipasti, owoców morza, ale też wieprzowiny przyrządzanej w tradycyjny lokalny sposób. Niezwykłą uciechę dla zmysłów stanowią zdawałoby się proste rzeczy, ale jednak wysokiej jakości produkty pochodzące z rodzinnego gospodarstwa Philipa, jak oliwa z oliwek, kunserva, sery owcze (świeże i suszone z pieprzem), pasty warzywne, etc. Porcje są ogromne. Tak mówią wszyscy na Gozo, którzy jedli w restauracji Ta’ Philip, a mieszkańcy Gozo potrafią bardzo dużo zjeść. Ceny również nie odstraszają, są na takim samym poziomie jak w innych restauracjach serwujących regionalne potrawy, ale tylko ta ma tak znakomitych gości i rekomendacje.

ta philipPhilip bardzo dba o to, aby bazować na sezonowych produktach i składnikach pochodzących z Gozo, dlatego też menu zawsze dostosowane jest do pory roku i tego co w danym momencie dostępne jest na wyspie. Warto zatem sprawdzić aktualne menu, które raz w tygodniu publikowane jest na facebookowym fanpage’u restauracji (@TaPhilipRestaurant), aczkolwiek z doświadczenia wiemy, że wiele dań można sobie na życzenie zamówić nawet jeśli nie ma ich w menu. To dotyczy głównie osób preferujących kuchnię wegańską, wegetariańską, bezglutenową czy przestrzegających diety cukrzycowej.

Podsumowując, restauracja Ta’ Philip to restauracja polecana przez MTA jako miejsce wyjątkowe, w którym skosztować można maltańskiej kuchni. Philip Spiteri własnym nazwiskiem gwarantuje wysoką jakość produktów oraz obsługi. Goście traktowani tu są jak rodzina. Do tych płynących z całego świata rekomendacji dołączamy również swoje słowa uznania, natomiast Philip przygotował dla Czytelników naszego portalu bonus – wino do obiadokolacji.

JAK OTRZYMAĆ BONUSOWE WINO DO OBIADOKOLACJI?

Wystarczy odwiedzić restaurację w porze obiadokolacji, czyli między 17:30 a 19:30 i podczas składania zamówienia powołać się na promocję dla czytelników portalu maltaigozo.pl. Każde zamówienie opiewające na minimalną kwotę 50 EUR (dla pary) lub 25 EUR (dla singla) będzie honorowane odpowiednio butelką lokalnego wina z rodzinnej winnicy Philipa (dla pary) lub dwiema lampkami wina (dla singla). Biorąc pod uwagę ceny za typową kolację oznacza to, że właściwie każdy będzie mógł skorzystać z tej promocji, o ile tylko zechce. Warto pamiętać, że minimalna cena zamówienia dotyczy rachunku za dania (food bill), a nie za napoje, więc wszelkie napoje nie wliczają się  w tę kwotę. Co istotne, ważne aby przyjść do restauracji w wyznaczonym czasie, natomiast nie ma ograniczeń co do czasu, który można tam spędzić. Wskazane jest aby zarezerwowac sobie stolik. W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z Philipem pod numerem telefonu: +356 79001965 (najlepiej napisać SMS) lub najpóźniej na 2 dni przed planowaną wizytą w restauracji zarezerwować stolik za pośrednictwem Facebooka Ta’ Philip – LINK TUTAJ.
Wystarczy więc pokazać kelnerowi na smartfonie lub innym sprzęcie niniejszy wpis i złożyć zamówienie na minimalną kwotę, aby cieszyć się winem z Gozo (o wartości ok. 18 EUR) podanym do smacznej obiadokolacji. 

ta philip gozota philip gozota philip gozota philip gozota philip gozota philip gozota philip gozo Na koniec dołączamy przykładową kartę Menu z restauracji Ta’ Philip. Smacznego!

ta philip 

 

X