Maltańskie parki i ogrody to temat szczególnie bliski Pani Eugenii, która odwiedza Maltę bardzo często, a ciekawość prowadzi ją do interesujących miejsc, zarówno tych dobrze, jak i mniej znanych. Zapraszamy do lektury wszystkich relacji Pani Eugenii, której serdecznie dziękujemy za dzielenie się swoją wiedzą. 

***

Nie będę silić się na nazwy łacińskie, bo to nie jest konieczne. Dodam kilka zdjęć, ale „z dziobkami i portrecikami”, bo nie wiedzialam, że kiedyś przydadzą się same widoczki. W tegorocznym wyjeździe o takowe postaram sie. Napisze o najstarszym ogrodzie na Malcie, bo założonym juz przez Joannitów. Tak że wybieracie się na Maltę 20 czerwca, to można będzie odwiedzić to miejsce i wziąć udział w zabawie. Buskett Gardens, czyli lasek. Jest tu duża ilość różnorodnych drzew – pinie, świerki, cyprysy, dęby, drzewa cytrusowe, oliwne, morwy. Ogrody są piękne przez cały rok. Park cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Malty, jak i turystów, zwłaszcza pod koniec czerwca, gdy odbywają się tu obchody święta Imnarja. Oficjalnie jest to święto Piotra i Pawła. Przypomina to ludową zabawę, podczas której wszyscy się bawią, pijąc wino, jedząc i śpiewając. Można też obejrzeć wyścigi zaprzęgow konnych i jazdy na oklep na osiołkach. Przez cala noc grają gitarzyści i zespoly muzyczne. Następnego dnia sa rozdawane nagrody dla zwycięzców/bardzo oryginalne/. Nad drzewami Buskett Gardens wznosi się pałac Verdala. Tuż obok znajduje się restauracja i kawiarnia „Antica Roma” Polecam wieczorkiem usiąść na tarasie i wypić gorącą czekoladę – jest wyśmienita i dookoła super nastrój.

pałac verdala malta

Pałac Verdala

drzewa oliwne malta

Wiekowe drzewa oliwne

antika roma malta

Na tarasie restauracji „Antika Roma”

busker gardens malta

Jedno z wejść do Buskett

araukaria malta

Park z wysokimi araukariami

strumień z kaskadą malta

Strumień z kaskadą

pałac verdala malta

Pałac Verdala po zachodzie słońca

Zupełnie innym i pięknym miejscem do spacerów jest San Anton Gardens. W tym pięknym parku rośnie wiele egzotycznych krzewów i kwiatów. Jest tez wiele gatunków endemicznych. Możemy podziwiać sporo rożnych fontann. Stałymi rezydentami są „państwowe koty” oraz mieszkańcy niewielkiego ZOO. Ogród otwarty jest do zmroku, wstęp bezpłatny.

fikus malta

Fikus

ogród japoński

Ogród japoński

parki malty

Bardzo ciekawy pień

parki na malcie

Jedna z wielu fontann

parki na malcie

Wejście do parku

Jeszcze jeden bardzo piękny ogród, który należy zobaczyć, to przy Pałacu Parisio. Jest to bardzo duży ogród podzielony na części według pełnionych funkcji. /spacerowa, na rożne przyjęcia, oranżeria, tematyczna/ Pałac jest zamieszkały przez właścicieli, część udostępniona dla turystów do zwiedzania, jest tez restauracja i kawiarnia. Wynajmowany tez jest na różne uroczystości i przyjęcia. Krótko mówiąc, pałac żyje.

parki na malcie

Część spacerowa

parki na malcie

W oranżerii

ogrody na malcie

Część spacerowa

ogrody na malcie

Bananowiec

ogrody na malcie

Fontanna

ogrody na malcie

Kwiatowa ściana

ogrody na malcie

Odpoczynek na ławeczce

kwiaty na malcie

Kolorowa ściana kwiatów

Przy wejściu do pałacu otrzymujemy kartkę z informacją w wybranym przez nas samych języku i zwiedzamy bez przewodnika. To tak tyle o wybranych ogrodach i parkach.

Pozdrawiam serdecznie! E.

CHCESZ OPUBLIKOWAĆ TUTAJ WŁASNĄ RELACJĘ Z PODRÓŻY?
NIC PROSTSZEGO!
WYŚLIJ NAM MAILEM TEKST I ZDJĘCIA,
A ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ 😎

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Podobne posty

Call Now Button
X