TOP 5 AKTYWNIE NA GOZO

#1 Kajaki

Kajaki są wręcz idealnie stworzone do zwiedzania wybrzeża Gozo. Można nimi wpłynąć w wąskie zatoczki np. Wied il-Għasri lub wsunąć się do ciasnej jaskini lub niskiej groty. Jedni wybierają samodzielną podróż, inni dołączają do grupowej eskapady. Już od marca krajobraz zatok Gozo wzbogacają kolorowe kajaki, których najwięcej jest na Ramla Bay i Ħondoq, skąd często zaczynają się całodniowe spływy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kayak Gozo (@kayakgozo)

#2 Paddleboarding

Każdy może spróbować swoich sił na desce napędzanej wiosłem. Sport zwany też Stand Up Paddle jest bardzo popularny i nie wymaga szczególnych umiejętności, poza utrzymaniem równowagi. Warto przyłączyć się do zorganizowanej wyprawy i doświadczać więcej. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez gozofun (@gozofun)

#3 Rowery

Trasy rowerowe na Gozo są zdecydowanie atrakcyjniejsze niż maltańskie. Rower możemy wypożyczyć samodzielnie lub dołączyć do całodniowej zorganizowanej wycieczki. Trasy są różnorodne od łatwych do trudnych, natomiast krajobrazy stworzone do jazdy rowerem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Cycle gozo (@cyclegozo)

#4 Nurkowanie

Malta w środowisku nurków uchodzi za raj. Można tu nurkować z brzegu oraz z łodzi, a podwodny świat skrywa jaskinie, tunele, groty, wraki statków i samolotów oraz pomniki. Odnajdą się tutaj zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w nurkowaniu jak i zaawansowani nurkowie szukający trudniejszych podwodnych szlaków.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ritual Dive (@ritualdive)

#5 Segway Tours

Wycieczki segwayami cieszą się dużą popularnością. Grupy turystów widywane są na zielonych szlakach Gozo właściwie przez cały rok. Na siedmiu trasach o dystansie od 5-28 km podziwiać można najpiękniejsze, dziewicze krajobrazy wyspy. To świetna zabawa dla miłośników przyrody.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Gozo Segway (@gozo_segway)

WEJDŹ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZESTAWIEŃ TOP 5
SPODOBAŁO CI SIĘ TO ZESTAWIENIE?
UDOSTĘPNIAJ JE DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Podobne posty

Call Now Button
X