1. Dowiedz się jak i gdzie wypożyczają samochód Czytelnicy portalu maltaigozo.pl
2. Sprawdź ceny i dostępność samochodów jeszcze dzisiaj!
3. Zarezerwuj samochód zgodnie z instrukcją i odbierz
Przewodnik Po Malcie i Gozo Dla Zmotoryzowanych.

Jak i gdzie wypożyczyć samochód na Malcie?

To jest pytanie! Porównywanie ofert wynajmu samochodów na Malcie i Gozo i znalezienie odpowiedniego auta może zająć sporo czasu. Pytania o wynajem samochodu na Malcie padały w ostatnich latach w komentarzach bardzo często, ale razem z nimi padały także podpowiedzi – gdzie najlepiej wypożyczyć samochód na Malcie. I tym sposobem dzięki Czytelnikom portalu maltaigozo.pl dowiedzieliśmy się o istnieniu porównywarki ofert działających na Malcie wypożyczalni samochodów i tą cenną wiedzą pragniemy się dzisiaj podzielić. Porównywarka właściwie zawsze prezentuje oferty w najniższych cenach na rynku. Prym wiodą międzynarodowe sieciówki typu Avis, Budget, etc. Te zaś często wymagają blokowania wysokiego depozytu na karcie, a to nie wszystkim się podoba. Czytelników, którzy nie chcą płacić wysokiego depozytu z pewnością zainteresuje oferta lokalnych wypożyczalni, których w porównywarce nie znajdziemy. Formularz kontaktowy umożliwiający złożenie jednego zapytania o wynajem samochodu i uzyskania ofert od kilkunastu lokalnych wypożyczalni znajdziemy TUTAJ – KLIK

Tych, którzy nie lubią czytać i są obeznani z nowymi technologiami od razu odsyłamy do porównywarki, która zdążyła już znaleźć stałe miejsce na naszej stronie. Przejdź do porównywarki – KLIK. Dla pozostałych krótka instrukcja obsługi porównywarki cen i systemu rezerwacyjnego oraz dobra wiadomość!

ODBIERZ PRZEWODNIK PO MALCIE I GOZO DLA ZMOTORYZOWANYCH

Do każdej rezerwacji samochodu dokonanej za pośrednictwem porównywarki dostępnej na stronie maltaigozo.pl oraz do każdej rezerwacji samochodu w lokalnej wypożyczalni dorzucamy nigdy wcześniej nie publikowany materiał premium – PRZEWODNIK PO MALCIE I GOZO DLA ZMOTORYZOWANYCH – a w nim odpowiedzi na najpopularniejsze pytania oraz omówienie następujących kwestii:

➡ Strefy czasowego parkowania na Malcie.
➡ Strefy parkingowe dla rezydentów.
➡ Strefy płatnego parkowania.
➡ Samochodem na promie bez stresu i wstydu (know-how).
➡ Ważne oznaczenia parkingowe oraz ich interpretacje.
➡ Mandaty za złe parkowanie na Malcie – jak ich nie dostać i gdzie się odwołać gdy taki otrzymamy.
➡ Napiwki dobrowolne na Malcie – dlaczego warto je zostawiać na bezpłatnych parkingach…
➡ Krążek czasowego bezpłatnego parkowania – skąd go wziąć?
➡ Najważniejsze zasady ruchu lewostronnego.
➡ Jak ekonomicznie jeździć po Malcie i Gozo, czyli kilka słów o biegu górskim – idealnym na strome i kręte wzniesienia.
➡ Znaki drogowe na Malcie.
➡ Stacje benzynowe na Malcie – jak się obsłużyć.
➡ Ograniczenia prędkości na Malcie i Gozo.
➡ Fotoradary na Malcie – gdzie są a gdzie ich nie ma:-)
➡ Dlaczego na Malcie i Gozo tak często trąbimy?
➡  Nawigacja GPS na Malcie i Gozo, czyli dlaczego zawsze warto mieć mapę.
➡  Paradoks maltańskich i angielskich nazw – jak się w tym odnaleźć?
➡  Full Day Malta/Gozo Car Tour – bogaty i optymalny plan jednodniowej wycieczki samochodowej dla każdej z maltańskich wysp.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do korzystania z systemu rezerwacji samochodów dostępnego TUTAJ. Nigdzie indziej do rezerwacji nie dostaniemy tak kompleksowego przewodnika, który bezdyskusyjnie pozwoli nam bezpiecznie i pewnie poruszać się po maltańskich drogach. Co istotne, wszystkie sugestie i informacje zawarte w przewodniku dla osób planujących wypożyczenie samochodu na Malcie pisaliśmy w oparciu o nasze doświadczenie jako kierowcy, którzy codziennie podróżują samochodem po Malcie i Gozo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu polskich turystów ten temat nie jest interesujący, dlatego też postanowiliśmy wynajem samochodu na Malcie omówić w przewodniku, do którego dostęp zarezerwowany będzie tylko dla tych, którzy planują wynajem i co więcej, planują zwrócić samochód bez rysy i bez kar finansowych lub z dotkliwym obciążeniem karty kredytowej za szkody powstałe w czasie jazdy lub przekroczenie prędkości uchwycone w fotoradarach:-)

Nie bez powodu we wszystkich mailach, które dostajemy pojawia się pytanie o to gdzie wypożyczyć samochód bez konieczności obciążania karty ani bez konieczności wpłacania depozytu a najlepiej to jeszcze bez ubezpieczenia:-) Polecamy w tej kwestii rozsądne, dojrzałe podejście. Albo transport publiczny.

Wypożyczenie samochodu na Malcie nie jest wcale trudne – przejdźmy próbnie przez procedurę rezerwacji samochodu na Malcie lub na Gozo. Porównywarka daje wyniki dla obu wysp. Zaczynamy!

Na stronie maltaigozo.pl wchodzimy w głównym menu do zakładki WYNAJEM AUT i wybieramy zakładkę „Wypożyczalnie Sieciowe”. To ważne, ponieważ tylko rezerwacje dokonane za pośrednictwem tego miejsca zostaną uhonorowane Przewodnikiem po Malcie i Gozo Dla Zmotoryzowanych.

Naszą uwagę powinna zwrócić poniższa porównywarka, do której w kolejnym kroku będziemy wpisywać odpowiadające nam parametry (kraj, miasto, lokalizacja oraz daty i godziny odbioru samochodu). Tak wygląda pusta:

Jak wypożyczyć samochód na Malcie
A tak po wpisaniu interesujących mnie parametrów. Wybrałam wynajem samochodu na 7 dni od 10-17 lipca i godziny adekwatne do przylotu i odlotu warszawskiego niedzielnego lotu. Interesuje mnie odbiór samochodu na lotnisku i odstawienie go także na lotnisku. Tak powinno to wyglądać:

Samochód na Gozo

Nie pozostaje już nic innego jak kliknąć w przycisk SZUKAJ. Wówczas porównywarka przenosi nas na stronę systemu rezerwacyjnego pełnego wyników i analiz, jak niżej. Zwróćmy uwagę na alert u góry strony [Lotnisko na Malcie cieszy się w tym czasie dużym zainteresowaniem, ceny mogą wzrosnąć w każdej chwili. Nie czekaj aż ceny pójdą w górę! Nie przegap oszczędności i zarezerwuj teraz!] Święte słowa:-)

Wynajem samochodu na Malcie

Pierwsze koty za płoty, ale czas na zawężenie parametrów, aby wynik wyszukiwania odpowiadał naszym potrzebom lub przyzwyczajeniom. Zabieramy się więc za określanie własnych preferencji. Zaczynamy od góry. Na pierwszy ogień idzie waluta. Domyślnie mamy €, ale zmienimy sobie na PLN. KLikamy więc w symbol € i z rozwijanej listy wybieramy PLN:

Było:

Wynajem samochodu na Gozo

Jest:

Wynajem samochodu na Gozo

Kolejne parametry to już bardzo osobista kwestia, więc bawimy się kryteriami wedle uznania. Ograniczamy listę Dostawców wyłącznie do tych najwyżej ocenianych lub tylko budżetowych. Wybieramy lokalizację wypożyczalni, opcję paliwa, parametry samochodu i klikamy przycisk „Pokaż Wszystkie Wyniki” i wybieramy ten, który najbardziej nam odpowiada, albo dokonujemy zmian w kryteriach i ponownie szukamy.

Wypożyczalnia samochodów Malta

Warto zwrócić także uwagę na przewijany górny pasek z modelami samochodów, który jest jednocześnie szybką wyszukiwarką modeli (zaznaczyłam pisakiem na żółto):

Wynajem samochodów malta

W lewym bocznym pasku znajdziemy także numer telefonu pod którym można wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Nie zostajemy więc sami z rezerwacją:-)

Gdy w wynikach znajdziemy odpowiadający naszym oczekiwaniom samochód – rezerwujemy. Kliknięcie w przycisk „Rezerwuj” przeniesie nas na stronę, która podsumowuje rezerwację, opisuje jej warunki i umożliwia dobranie dodatkowego wyposażenia (nawigacja, fotelik dla dziecka). Dostajemy też informację o możliwości bezkosztowego anulowania rezerwacji do 48 godzin przed odbiorem samochodu. Oto zrzut testowej rezerwacji:

Jak wypożyczyć samochód na MalcieWynajem samochodu GozoTania wypożyczalnia Malta

Zostały jeszcze tylko 2 etapy do finalizacji rezerwacji. Pierwszy to podanie podstawowych danych kierowcy:

Wynajem auta Malta

Na koniec wybieramy formę płatności:

Wynajem samochodu malta

I to wszystko. Na e-mail otrzymujemy voucher, który należy okazać podczas odbioru samochodu. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą dowodu osobistego, prawa jazdy i karty kredytowej.

Wcześniej oddajemy się jeszcze lekturze najlepszego na świecie Przewodnika po Malcie i Gozo Dla Zmotoryzowanych. Aby go otrzymać wystarczy skontaktować się z nami (maltaigozo@gmail.com) i podać numer rezerwacji. W odpowiedzi wyślemy dostęp do przewodnika.

Szerokiej drogi!

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Call Now Button
X