1. Joseph Calleja to wybitny maltański tenor.
2. Maltańczycy są bardzo dumni z jego nieprzeciętnego talentu i międzynarodowego sukcesu.
3. Przedstawiamy kilka faktów na temat maltańskiego śpiewaka operowego.

Warto znać to nazwisko, ponieważ być może są rzeczy, które Maltańczyków dzielą, ale ten głos zdecydowanie wszystkich łączy.

Wybitny operowy śpiewak, który swoim głosem rozsławił Maltę na całym świecie jest powszechnie ceniony i szanowany w swoim rodzinnym kraju. Zapytajcie kogokolwiek o niego, a zobaczycie z jaką dumą nawet młodzi ludzie opowiadają o śpiewaku i jego ciągle bliskiej relacji z Maltą, na której zawsze jest honorowym gościem, którego koncerty przyciągają tłumy.

Podczas naszej ostatniej podróży spotkaliśmy wiele osób, które osobiście znają Josepha Calleja. Trudno się dziwić, skoro wyspa jest niewielka. Wielokrotnie podczas podróży samochodami z naszymi znajomymi włączali nam płyty Calleji, abyśmy mogli posłuchać tego potężnego głosu i docenić go. To niesamowite jak Maltańczycy są dumni ze swojego dziedzictwa, nie tylko tego historycznego, lecz także współczesnego. Ten entuzjazm udziela się bezwarunkowo.

Co warto wiedzieć o śpiewaku?
Joseph Calleja to światowe sławy maltański tenor, który naukę śpiewu rozpoczął w wieku 16 lat a zadebiutował w wieku 19 lat w Teatrze Astra na Gozo. Wygrana w konkursie Caruso, a następnie w prestiżowym konkursie Operalia ustanowionym przez Placido Domingo otworzyły mu drzwi do kariery.

Niezliczone są sukcesy zawodowe śpiewaka, który zaszczycił swoją obecnością sceny największych i najbardziej liczących się oper i śpiewał w duecie z największymi. Nie rozpisując się więcej o biografii zapraszamy do obejrzenia video prezentującego największy talent Malty – pierwszego ambasadora kultury Malty Josepha Calleja.

Na początek bardzo zabawna reklama linii lotniczych AirMalta, których Joseph Calleja jest ambasadorem. Nie pijcie herbaty w czasie słuchania. Początek jest mocny.

A tutaj już pełnia możliwości w naturalnych warunkach podczas koncertu na Malcie (Floriana) w 2013 roku. Wybraliśmy utwór, który znają chyba wszyscy:-)

 

O Autorze

Założyciele portalu maltaigozo.pl. Miłośnicy Malty, a w szczególności Gozo.

Call Now Button
X