1. Turyści z Polski szukają pomysłów na atrakcje dla dzieci na Malcie i Gozo.
2. Na wyspach znajduje się kilka ciekawych miejsc dla rodzin z dziećmi.
3. Sprawdź listę atrakcji dla dzieci na Malcie i zaplanuj dziecku niespodzianki.

Po publikacji jednej z naszych prezentacji o Malcie na wp.pl w komentarzach poza wieloma pozytywnymi i pełnymi sentymentu słowami o Malcie zakwestionowano sens zabierania na wyspę dzieci (z powodu braku atrakcji), ale też sens zabierania ze sobą dzieci na wczasy w ogóle. I o ile trudno nam zrozumieć, że dziecko może być dla kogoś kulą u nogi lub powodem wykluczającym podróżowanie, to temat atrakcji dla dzieci możemy szybko odhaczyć, ponieważ znamy kilka ciekawych miejsc.

Wybierając się na Maltę w sezonie pewnie większość czasu spędzimy na plaży, więc tu istotna jest kwestia wyboru takiej, na której dziecko będzie bezpieczne i też infrastruktura plaży interesująca dla dzieci, więc bogata w liczne zjeżdżalnie, place zabaw, etc. O plażach piszemy w innym miejscu, do którego odsyłamy. Polecamy jednak bardziej plaże piaszczyste, niż skaliste z oczywistego powodu. Warto tu dodać, że największym zainteresowaniem wśród rodziców z dziećmi cieszą się plaże w Mellieha oraz Golden Bay.

Rejs na Comino zawsze będzie świetnym wyborem. Dzieci uwielbiają nurkować w krystalicznie czystej wodzie z małymi rybkami. Oto, jak może wyglądać zabawa podczas rejsu katamaranem ze szklanym pokładem. Film został nagrany właśnie z tej perspektywy podczas Bajkowego Rejsu na Comino opisanego TUTAJ.

1. Splash & Fun Water Park, (Bahar ic-Caghaq)
Co tu dużo pisać, wklejamy mapkę parku, która mówi sama za siebie:

splashpark

2. Playmobil FunPark, (Birżebbuga)
Ciekawe miejsce zwłaszcza dla tych rodziców, którzy lubią łączyć zabawę z nauką. Znajdziecie tu place zabaw, w których dzieci mogą pozwolić sobie na wiele. Duży nacisk kładzie się na pobudzanie kreatywności u dzieci dając przestrzeń do własnej twórczości nad którą czuwają animatorzy. Zabawki i atrakcje są udostępniane tematycznie, odnajdą się tu młodsze i starsze dzieci, które w przerwie między zabawą a malowaniem twarzy czy warsztatami rzemieślniczymi mogą zjeść pyszne ciasto.

3. Malta national Aquarium, (Qawra)
Chyba nie trzeba nikomu polecać miejsca, w którym rekiny pływają nad naszymi głowami. Podczas wizyty w akwarium obserwowaliśmy wycieczkę szkolną i dzieci mało się nie posikały widząc te wszystkie morskie stworzenia.

4. Sweethaven Popeye Village, (Anchor Bay)
Przepiękny, bajeczny świat, który zbudowany został na potrzeby planu filmowego „Popeye”. To absolutnie bezkonkurencyjne miejsce gdy w grę wchodzą niecodzienne wrażenia. Można powiedzieć, że zabierając dziecko do tej wioski zabieramy je do bajki. Poza parkiem wodnym z licznymi atrakcjami można tutaj spotkać znane z kreskówek postaci, wziąć udział w zabawach organizowanych przez animatorów. Fantastyczne miejsce. Poszukajcie filmu na YT i oceńcie sami, czy warto się tam wybrać.

5. LWS Animal Park, (Marsaskala)
To coś w rodzaju zoo, w którym niektóre zwierzęta biegają wolno (np. króliki). Poza tym zobaczyć można m.in.:  kozice, emu, jelenie, lamy i małpy. Na dzieci czeka też przejażdżka kucykiem lub gokartem.

6. Muzeum Zabawek, (Xaghra, Gozo))
Czy jesteście ciekawi czym bawiły się dzieci 100 a nawet 200 lat temu? Próżno tu szukać gier komputerowych, za to pełno jest zabawek z drewna, ołowiu, miękkich lalek. Jeśli uważacie, że Wasze dziecko może się tym zainteresować to warto przy okazji wizyty na Gozo wstąpić do muzeum.

7. Mediterraneo Marine Park, (Bahar ic-Caghaq)
Gdyby to, co wyżej było niewystarczające zawsze można jeszcze popływać z delfinami. 

Wspaniałym pomysłem będzie także rejs dookoła jednej z wysp. W trakcie takiej wycieczki dzieci mogą pływać z rodzicami podczas postojów w pięknych zatokach, oglądać klify i naturalne atrakcje oraz bawić się z innymi dziećmi. Taki rejs to dla dzieci wielka przygoda i ogromna frajda.

Niemal na każdej większej plaży przygotowane są parki wodne dla dzieci oraz młodzieży. Można w nich bawić się na dmuchanym placu zabaw lub uprawiać wakacyjne sporty wodne.

Malta i Gozo są doskonałymi kierunkami dla rodzin z dziećmi. Niech potwierdzą to słowa naszych sympatycznych znajomych, których poznaliśmy dzięki naszej stronie. Chłopcy byli zachwyceni zatokami na Gozo. Każdego dnia nurkowali w innym miejscu i wrócili do domu z wspaniałymi wspomnieniami.

X