fbpx

GARŚĆ LUŹNYCH PORAD

Golden Bay, Tuffieħa Bay, Malta

Latem popularną atrakcją dla młodych ludzi jest podziwianie zachodu słońca. Grupy znajomych spotykają się na plażach Golden Bay i Tuffieħa Bay, gdzie przesiadują na ciepłym piasku odprowadzając wzrokiem słońce chowające się za horyzont. To właśnie w tej części wyspy zachody słońca sa najbardziej spektakularne.

Skok do Coral Lagoon

Nazywana przez lokalsów L-Ahrax Cave sekretna jaskinia Coral Cave (lub potocznie Coral Lagoon) znana jest w środowisku osób uprawiających skoki z klifów. Do jaskini można wpłynąć kajakiem lub wskoczyć do niej, aczkolwiek to ostatnie na własne ryzyko, ponieważ na Malcie takie zabawy nie są mile widziane.

Plaża nudystów

Oficjalnie plaż dla nudystów na Malcie nie ma, ale najpopularniejsza z nich to Qarraba Bay. Zejście na plażę jest wymagające, ale wielu szukających przygody turystów podejmuje wyzwanie. Nieco bardziej dostępna jest inna plaża, którą upodobali sobie naturyści, mianowicie skrawek zatoki przy cyplu oddzielającym Għajn Tuffieħa od Ġnejna Bay. Schodzimy schodkami na Għajn Tuffieħa i kierujemy się w lewo, aż do samego końca zatoki. Im bliżej cypla, tym zdaje się, że goręcej. Dobrze o tym wiedzieć, jeśli nie planujemy wizyty w tego typu miejscu, zwłaszcza z małymi dziećmi.

Kieszonkowcy w Marsaxlokk

W Marsaxlokk uważaj na kieszonkowców! Wszystkie zatłoczone miejsca (targi, autobusy i kolejki) powinny obudzić Twoją czujność.

Ogród Botaniczny Argotti

Jeśli chcesz na chwilę odpocząć od pełnej turystów Valletty przejdź się do pobliskiego Ogrodu Botanicznego Argotti we Florianie. Znajdziesz tam cień, spokój i śpiew ptaków. W ogrodzie znajduje się bogata kolekcja oleandrów, a także niewielkie stawy i fontanny.

Ogrody Barrakka, Valletta

Dwa razy dziennie, punktualnie o godz. 12:00 i 16:00 mają miejsce wystrzały armatnie, które można bezpłatnie podziwiać z Górnych Ogrodów Barrakka. Warto być na miejscu 15 minut wcześniej, ponieważ przed salutami odbywa się uroczysta musztra i ładowanie dział.

WIĘCEJ LUŹNYCH PORAD NA KOLEJNEJ STRONIE