fbpx

GARŚĆ LUŹNYCH PORAD

Promenada w Sliema

Spacerując promenadą w Sliema i szukając pomysłu na kolejną atrakcję możemy wybrać się w Rejs po Grand Harbour tradycyjną maltańską łodzią luzzu. Sliema Ferry to punkt startowy wielu rejsów nie tylko na Comino i Gozo, lecz także do Trzech Miast oraz po Wielkim Porcie i sąsiednim Marsamxett Harbour.

Paceville

W St. Julian’s znajduje się popularna dzielnica rozrywki Paceville. To bez wątpienia stolica życia nocnego na Malcie i najlepszy adres dla tych, którzy planują głośną i szaloną zabawę do białego rana oraz najgorszy dla tych, którzy nieświadomie wybrali tę lokalizację na nocleg. Niekwestionowanym królem Paceville jest był Hugo, do którego należy większość lokali w tej dzielnicy, a ostatnio także hotele przystosowane do potrzeb gości, którzy w czasie pobytu nastawiają się przede wszystkim na wysublimowaną i intensywną rozrywkę.

Szkoły językowe na Malcie

Sliema i St. Julian’s to lokalizacje bardzo popularne wśród kursantów wielu szkół językowych znajdujących się w tym rejonie. Malta uchodzi za idealne miejsce do nauki języka angielskiego. Każdego roku tysiące młodych ludzi przyjeżdża na wyspę podszkolić język.

Msze święte na Malcie

Malta jest krajem katolickim, a wielu turystów przebywających na wyspach pragnie wziąć udział w mszy świętej w jednym z lokalnych kościołów. Taka okazja nadarza się codziennie. Na stronie www.quddies.com.mt znajdziemy rozpiskę planowanych nabożeństw wraz z informacją o języku w jakim odprawiana będzie msza.

Ubiór do kościoła

Zanim przekroczymy progi świątyni oceńmy, czy jesteśmy godnie ubrani. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona i dekolt oraz ubranie bez prześwitów obnażających kształty lub kolor bielizny. Panowie z kolei nie powinni wchodzić do kościoła w krótkich spodenkach. W praktyce różnie bywa z wypraszaniem turystów z pomniejszych kościołów, ale w tych ważniejszych zasady są przestrzegane. Jeśli uwagi nie zwróci nam stróż kościelny to zrobi to inny turysta, więc warto pomyśleć o odpowiednim stroju wcześniej.

Szlaki rowerowe na Gozo

Mimo tego, że Gozo nie jest górzyste to niektóre wzniesienia sprawiają trudność nawet bardzo doświadczonym włoskim kolarzom, którzy masowo trenują na wyspie przed zawodami. Rower jest doskonałym środkiem transportu, ale w okresie od czerwca do sierpnia może być niewskazany dla osób bez kondycji oraz dla niedzielnych rowerzystów.

WIĘCEJ LUŹNYCH PORAD NA KOLEJNEJ STRONIE