fbpx

GARŚĆ LUŹNYCH PORAD

Wynajem samochodu na Malcie

Wnioski po podroży maltańskimi drogami wynajętym samochodem są zwykle podobne. Maltańscy kierowcy uchodzą na drodze za nerwowych, nieprzewidywalnych i szybkich. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, zwłaszcza w pierwszych dniach, gdy poznajemy zasady ruchu lewostronnego i południowego stylu jazdy z dopuszczalnym stężeniem alkoholu we krwi na poziomie 0,5 ‰.

Buty plażowe

Buty plażowe warto zabrać nie tylko ze względu na kamieniste zatoki, lecz także z uwagi na jeżowce, których w maltańskich wodach widuje się sporo. Mieszkańcy wysp zbierają je gołymi rękami i przyrządzają z nich lokalne danie zwane Spaghetti Rizzi.

Lody w Xlendi na Gozo

Będąc w Xlendi na Gozo warto skosztować lodów z Galateria Granola uważanej przez wielu za najlepszą lodziarnię na wyspie. Wybór smaków jest duży, z czego ucieszą się zarówno dzieci jak i szukający orzeźwienia dorośli.

Klubowe Marsalforn na Gozo

Latem promenada w Marsalforn zamienia się w dzielnicę imprezową. Nocą, gdy restauracje zamykają kuchnie, turyści udają się do sezonowych klubów, z których imprezy przenoszą się bardzo często na ulicę. W niewielkim porcie znajdziemy lokale serwujące wszystkie gatunki muzyczne.

Przerwa na kawę w Mdinie

Podczas spaceru po Mdinie warto zrobić sobie przerwę na lekką przekąskę i kawę w restauracji z widokiem na panoramę wyspy. Jednym z lokali posiadających taras widokowy jest Fontanella słynąca ze smacznych deserów i aromatycznej kawy.

Comino w wysokim sezonie

Jeśli wybieramy się na Comino na własną rękę, warto przybyć na wyspę rano, najlepiej przed 10:30 zanim do brzegów wyspy dopłyną promy wycieczkowe z Malty, które przetransportują do Błękitnej Laguny tysiące turystów, a każdy z nich będzie chciał zająć najlepsze miejsce do plażowania. Ci, którzy będą zaskoczeni ogromnym ruchem i hałasem przy Blue Lagoon mogą przejść się do plaży Santa Maria Bay na Comino. Tam niemal zawsze znajdzie się wolny leżak oraz iście chilloutowy klimat pozwalający nawet na drzemkę, co przy Blue Lagoon jest absolutnie niemożliwe.

Bezpieczeństwo na Gozo

Gozo jest niezwykłą wyspą o wysokim poziomie bezpieczeństwa i zaufania społecznego. Prawdą jest, że wielu ludzi nie zamyka tu domów, garaży i samochodów. Między innymi również i my. Mieszkańcy Gozo wierzą, że ten stan utrzyma się tak długo, jak długo nie będzie mostu ani tunelu między wyspami a obcokrajowcy i ich zwyczaje zostaną na głównej wyspie – Malcie.

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇