fbpx

LAGUNY NA COMINO [ COMINO ]

COMINO – NAJWIĘKSZE ATRAKCJE – BLUE LAGOON I CRYSTAL LAGOON

Odkryj z nami rajskie laguny wyspy Comino słynące z krystalicznie czystej wody! Zanurz się w Błękitnej Lagunie i eksploruj podwodne krajobrazy Kryształowej Laguny docenianej przez miłośników snorkelingu. Przepraw się wpław na Cominotto i wyrusz w rejs do jaskiń. 

💡 Na wyspie Comino mieszkają na stałe jedynie 2 osoby!

BŁĘKITNA LAGUNA I KRYSZTAŁOWA LAGUNA

➡ Dla wielu turystów okolice Comino i Cominotto są synonimem rajskich wakacji. Pewnie dlatego wieść o bajkowych kolorach wód tutejszych zatok mieniących się krystalicznym błękitem oraz szmaragdem, każdego roku ściąga na wyspę wiecej turystów, niż pozwala na to infrastruktura.
➡ Błękitna i Kryształowa Laguna to najbardziej popularne zatoki nie tylko na Comino, lecz także na Malcie. Turyści są pod ogromnym wrażeniem koloru wody w zatokach oraz podwodnych krajobrazów, które umilają snorkeling.
Znajdująca się między Comino i Cominotto Błękitna Laguna słynie z krystalicznie czystej wody i bajkowej fauny i flory uwielbianej przez nurków i wielbicieli snorkelingu. Turyści przypływają tu masowo, aby nacieszyć oko rajskimi widokami i pływać lub plażować w urokliwym zakątku, co nie jest łatwe w wysokim sezonie, ponieważ zainteresowanie zatoką jest większe niż sama laguna.
➡ Kryształowa Laguna to zatoka znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Błękitnej Laguny. Nie ma tu plaży a jachty i łodzie zatrzymują się w zatoce, aby umożliwić pasażerom skakanie ze skoczni, pływanie lub snorkeling. Kolor wody adekwatnie do nazwy mieni się szlachetnymi barwami m.in. szmaragdu. To doskonałe miejsce na snorkeling. Do zatoki można dojść od strony lądu.

WSKAZÓWKI

☝️Piaszczysta plaża w okolicy Blue Lagoon jest mikroskopijna. Jeśli więc zależy nam na rozłożeniu się na plaży, a nie na twardym, skalistym wybrzeżu, należy dotrzeć na wyspę wcześnie rano, zanim dotrą tu wycieczkowe promy z tysiącami plażowiczów.
☝️Olśniewające błękitem zatoki Comino wielokrotnie pojawiały się na ekranie. Wieża św. Marii występowała w filmie Hrabia Monte Christo, natomiast laguny zobaczymy m.in w Rejsie w nieznane z udziałem Madonny oraz mini-serialu pt. Helena Trojańska.

NIE PRZEGAP W BLISKIEJ OKOLICY

Comino jest niewielką wyspą, więc poza atrakcjami i zabytkami zlokalizowanymi bezpośrednio na wyspie i pięknymi zatokami otaczającymi ją, warto pamiętać również o rejsach do jaskiń Comino. Bilety można kupić na miejscu, a atrakcja jest warta zachodu. Podczas wizyty na wyspie warto rozważyć zwiedzenie Wieży św. Marii, Baterii św. Marii, Kaplicy pw. Powrotu św. Rodziny z Egiptu. Podczas rejsu do jaskiń odwiedza się również Skałę Słonia (Elephant Head Rock. Nurkowie oraz wielbiciele freedivingu przypływają tu, aby zobaczyć wrak P31 zlokalizowany około 18m pod powierzchnią wody.

DOJAZD NA COMINO

Na Comino dopłyniemy samodzielnie motorówkami z różnych części wysp lub w ramach zorganizowanego rejsu, np. fantastycznego rejsu katamaranem, który nasi Czytelnicy mogą zarezerwować 15% taniej, co daje jedyne 17 EUR os osoby, o czym piszemy TUTAJ.

WIĘCEJ O WYSPIE COMINO

Więcej o Błękitnej Lagunie oraz Kryształowej Lagunie, a także wszystkich ważnych punktach na mapie Comino, piszemy w tekstach:
Co warto zobaczyć na Comino
Top 5 Aktywny wypoczynek na Comino
TOP 5 Musisz Zobaczyć na Comino
TOP 5 Plaże i Zatoki Comino
Motorówki na Comino
 Zapraszamy do lektury!

UWAŻASZ, ŻE TEN ARTYKUŁ JEST POMOCNY?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇