1. Relacjonujemy popularną całodniową wycieczkę Combination Tour (Combi Tour), na którą składają się: półdniowy rejs po najpiękniejszych zatokach (Half Day Comino Boat) oraz półdniowe jeep safari po Gozo (Half Day Gozo Jeep Safari).
2. Wycieczka Combi Tour to najlepsza na Malcie alternatywa dla tych, którzy chcą połączyć zwiedzanie Gozo i rejs na Comino w jednym dniu.
3. Czytelnicy portalu maltaigozo.pl mogą skorzystać z rabatu -20% na tę wycieczkę. Wystarczy odebrać od nas voucher.

COMBINATION TOUR CZYLI NAJLEPSZA CAŁODNIOWA WYPRAWA NA GOZO I COMINO

Combination Tour to całodniowa wycieczka (z transferem w dwie strony oraz lunchem w formie bufetu w cenie) dająca możliwość odwiedzenia największych atrakcji Gozo oraz najpiękniejszych maltańskich zatok: Błękitnej i Krystalicznej Laguny w jeden dzień. Ogromną przewagą tej wycieczki jest to, że nie jest to masowa wycieczka, lecz kameralna wyprawa samochodami terenowymi (po Gozo) i pięknym tureckim jachtem (na Comino). Dlaczego to jest takie ważne i istotne? Otóż, proszę sobie wyobrazić co się dzieje, gdy na Gozo wysiada około 100 lub 200 uczestników masowej-taniej wycieczki, przesiadających się do autokarów, którymi zwiedzą Gozo. W grupie turystów zawsze są seniorzy, rodziny z małymi dziećmi i wózkami, etc. Załadunek takiej grupy do autokarów trwa co najmniej 20 minut. Zatem w każdym miejscu, w którym ta grupa się zatrzymuje tracimy minimum 20 minut na oczekiwanie, aż wszyscy zajmą swoje miejsca. Nie dziwne, że po takim ekspresowym kursie turyści mają nietęgie miny. Nie dość, że postanowili zobaczyć Gozo w pół dnia to jeszcze połowę z tego czasu spędzili na odprowadzaniu wzrokiem innych turystów na swoje siedziska. W takich autokarach nie ma specjalnych miejsc na wózki dziecięce, więc można sobie tylko wyobrazić jaki porządek panuje w środku. Przestrzegamy przed takimi wycieczkami. Widzieliśmy na własne oczy kłótnie turystów z organizatorami takich wycieczek. Osobiście uważamy, że turyści powinni się wykazać rozsądkiem i logicznym myśleniem i nie oczekiwać, że za 20 EUR będą mieli całodniową wycieczkę na Gozo i Comino z lunchem i do tego w wysokim standardzie. W tej cenie zawsze możemy być pewni, że dostaniemy większy lub mniejszy zawód. Z tego też powodu my o takich wycieczkach nie piszemy w myśl zasady, że jeśli mamy o czymkolwiek pisać to albo dobrze, albo wcale.

HALF DAY GOZO JEEP SAFARI + HALF DAY COMINO BOAT = COMBINATION TOUR

Combination Tour to całodniowa wycieczka na Gozo i Comino. Pół dnia spędzamy na zwiedzaniu Gozo samochodami terenowymi, następnie udajemy się na lunch, po którym płyniemy jachtem na Comino. Zdarza się, że kolejność jest odwrotna, ale program zawsze ten sam. Niżej wklejamy opisy oraz program i zdjęcia dla obydwu części dnia. Zaczynamy od wskazówek praktycznych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ile Kosztuje Combination Tour?
Dorośli: Cena regularna: 70€ Z naszym voucherem rabatowym 56€.
Dzieci (3-12 lat): Cena regularna: 48€ Z naszym voucherem rabatowym 38,40€
Dzieci poniżej 3 roku życia bezpłatnie.

Co Mamy W Cenie Wycieczki?
W cenie jest transfer w dwie strony oraz lunch w formie bufetu,
a także nielimitowana woda i białe wino na pokładzie jachtu.

Gdzie Dokonać Rezerwacji?
Zarezerwuj wycieczkę bezpośrednio u organizatora poprzez formularz rezerwacji
dostępny TUTAJ – KLIK

Jak Otrzymać Voucher Rabatowy -20%?
Wystarczy zarezerwować wycieczkę u organizatora i po wpłaceniu depozytu
napisać na adres: maltaigozo@gmail.com z prośbą o voucher rabatowy

Kiedy Odbywa Combination Tour?
Wycieczka odbywa się od kwietnia do końca października

***

PROGRAM WYCIECZKI COMBINATION TOUR

Program Combination Tour zakłada, że pół dnia spędzimy na morzu (rejs na Comino) i pół dnia na lądzie, w tym przypadku na jeep safari po Gozo. Oto jak przedstawia się program na każdą część dnia w ramach tej wycieczki:

PÓŁ DNIA NA LĄDZIE – JEEP SAFARI PO GOZO

W trakcie Gozo Jeep Safari odwiedzimy lub zobaczymy poniższe miejsca i panoramy:

1. Mgarr Harbour
2. Ghajnsielem Church
3. Qala Belvedere
4. Dahlet Qorrot Valley
5. Calypso Cave
6. Marsalforn Bay
7. Windmill, Xaghra
8. Salt Pans
9. Gordan Lighthouse
10. Dwejra
11. Inland Sea
12. Fungus Rock
13. Azure Window  (które 8 marca 2017 runęło bezpowrotnie do morza)

PÓŁ DNIA NA MORZU – REJS NA COMINO I COMINOTTO

1. Blue Lagoon (pływanie i snorkeling)
2. Crystal Lagoon (pływanie i snorkeling)
3. Comino Tower
4. Tuna Farms
5. Fortress
6. Elephant Rock
7. Sta. Maria Caves
8. Sta. Maria Bay
9. St. Nicholas Bay

O JAKIEJ PORZE ODBYWA SIĘ WYCIECZKA?

Wycieczka Combination Tour zwykle rozpoczyna się rano od transferu. Jeżeli nocujemy na Gozo to jeepy odbierają nas z miejsca pobytu, natomiast jeśli nocujemy na Malcie to wsiadamy w transfer (minibus), który odbiera nas z hotelu i zawozi do portu w Cirkewwa, gdzie przesiadamy w prom na Gozo. Tu należy zapamietać, że w porcie nikt nie poprowadzi nas za rękę. Po przybyciu do portu wraz z innymi turystami jadącymi na tę samą wycieczkę udajemy się do hali odpraw i wsiadamy w prom na Gozo, który zwykle wypływa o 9:45. Nie potrzebujemy biletów na prom. W tę stronę jeździ się bez biletu. Po dopłynięciu na Gozo (co trwa 20 minut) na parkingu przed budynkiem promu spotkamy reprezentanta firmy wymachującego tabliczką z nazwą organizatora. Reprezentant zaprowadzi nas do jeepa. Można też rozejrzeć się na prawo i lewo i podejść do jeepów, które zwykle stoją w zasięgu wzroku. Kwestie transferu zawsze należy potwierdzić u organizatora, ponieważ zdarza się, że turyści nie muszą wsiadać w prom w Cirkewwa, lecz wsiadają na jacht organizatora w Ramla Marfa na Malcie. Pamiętajmy, aby zawsze się upewnić czy minibusy zabiora nas do Cirkewwa (gdzie samodzielnie wsiadamy na prom) czy do Ramla Marfa (dokąd przypłynie po nas swoim jachtem organizator). 

CO SIĘ STANIE JEŚLI SIĘ SPÓŹNIMY?

Jeżeli nie przyjedziemy na czas (ponieważ na przykład robiliśmy sobie za długo selfie w Cirkewwa i uciekł nam prom) to należy wsiąść w kolejny prom na Gozo i liczyć się z tym, że nasza wycieczka będzie krótsza i nie zobaczymy wszystkiego co jest w programie. Zdarza się, że transfer zawozi do portu grupę ludzi i zdecydowana większość wsiada grzecznie na prom a kilku ciekawych świata turystów zbyt długo kręci się po okolicy portu w Cirkewwa i w efekcie nie zdąża na prom. W takiej sytuacji nie ma dla nas sensownego wytłumaczenia. Bądźmy więc rozważni i szanujmy czas organizatorów oraz innych turystów.

 OPIS JEEP SAFARI PO GOZO

Przejdźmy do omówienia każdego z miejsc występujących w programie tej wycieczki. Czas przejażdżki jeepami po Gozo w ramach półdniowej wersji safari zwykle trwa około 3 godzin. W tym czasie jeepy zatrzymują się w wybranych miejscach oraz punktach widokowych, z których rozciągają się ciekawe panoramy. Przygotowaliśmy kolaże z widokami z trasy.

MGARR HARBOR

Główny port Gozo zlokalizowany w niewielkiej, malowniczej zatoce to dla wielu miejsce, w którym zaczyna się i kończy nasza podróż na Gozo. Kolorowe maltańskie łodzie luzzu cumują w tutejszej marinie wraz z promami wycieczkowymi i prywatnymi jachtami. W godzinach porannych w porcie jest bardzo tłoczno, szczególnie w wysokim sezonie, gdy pierwszymi rejsami przypływają na Maltę turyści indywidualni i grupowi. Tutaj wsiadamy do jeepów i wyruszamy w jeep safari po Gozo.


GHAJNSIELEM CHURCH

Tuż po opuszczeniu portu Mgarr Ferry naszym oczom ukaże się kościół w Ghajnsielem. Program nie przewiduje wizyty w kościele, a jedynie przejazd w bliskiej okolicy, więc kierowca powinien zasygnalizować, że właśnie obok tego miejsca przejeżdżamy. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany uwiecznieniem kościoła na zdjęciu to wystarczy poprosić kierowcę o photo stop. W sąsiedztwie tego kościoła znajduje się spory teren, na którym usytuowana jest wioska betlejemska, w której co roku odbywają się spektakularne inscenizacje bożonarodzeniowe i wielkanocne.


QALA BELVEDERE

Najpopularniejszy punkt widokowy na Gozo. Z tego miejsca możemy obserwować jak na wyspie Comino budzi się dzień i kolejne promy, motorówki, jachty i inne pływające środki transportu dowożą tysiące turystów, którzy na tym niewielkim skrawku skały spędzą jeden ze swoich wakacyjnych dni. Z tego miejsca mamy też ładną panoramę Mgarr Ferry, więc warto korzystać z widoków i napawać się nimi lub fotografować.


DAHLET QORROT VALLEY

Jadąc dalej wjedziemy do doliny Dahlet Qorrot. Kierowca opowie o tutejszych żyznych ziemiach i sadach cytrusowych. Warto wejść z nim w dyskusję. Kierowcy lubią dzielić się swoją wiedzą, ale jeśli widzą, że turyści nie są zbyt rozmowni ani ciekawi to z pewnością nie będą nikogo nadmiernie męczyć opowiadaniem o życiu codziennym  farmerów z Gozo. Jeepy poprowadzą nas wąskimi drogami biegnącymi wzdłuż pól i sadów. O każdej porze roku na trasie zachwycać nas będą inne kolory, zapachy i rytm życia. Warto wziąć głęboki oddech i uważnie koncentrować się na odbieraniu Gozo wszystkimi zmysłami.

CALYPSO CAVE

Punkt widokowy z zapierającą dech w piersiach panoramą największej piaszczystej plaży na Gozo – Ramla Bay. Jaskinia Calypso zawaliła się kilka lat temu. Od tego czasu nie można do niej wchodzić, choć ilekroć jesteśmy na miejscu, widzimy, że zakaz jest pernamentnie łamany. O historii jaskini Calypso piszemy w tekście „Gozo w pigułce„, gdzie odsyłamy po szczegóły. Calypso Cave to poza mityczną jaskinią znajdującą się w ruinie także, a właściwie przede wszystkim platforma widokowa na dolinę Ramla oraz górujące nad nią wsie.


MARSALFORN BAY

Start rybacki port w Marsalforn urósł do rangi lokalnego kurortu. Gęsto usiane przy promenadzie hosteliki oraz punkty usługowe i restauracje, ożywiają tę martwą zimą okolicę. Przez Marsalforn przejeżdżamy po drodze do panwi solnych. Z samochodu można zrobić sporo poglądowych zdjęć, a jeśli komuś wioska wyjątkowo się spodoba to zawsze można tu wrócić z jednodniową wizytą na plażowanie i chillout, z którego to miejsce jest znane.


WINDMILL TA’ KOLA 

Konwój jeepów wjedzie w wąskie uliczki miejscowości Xaghra, w której znajduje się m.in. stary młyn Ta’ Kola Windmill. O ile przy całodniowym jeep safari jest możliwe wejście do środka zarówno Ta’ Kola Windmill jak i Ggantija Temples, o tyle w trakcie półdniowego jeep safari obok młynu jedynie przejedziemy i ewentualnie możemy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Młyn jest warty odwiedzenia. Przeczytamy o nim więcej TUTAJ-KLIK.

Xaghra to jedna z najciekawszych lokalizacji na Gozo. Łatwo się tu zgubić. Uliczki w niektórych miejscach są wąskie a mury wysokie. Trudno o jakikolwiek punkt odniesienia. W miejscowości znajduje się wszystko, co jest potrzebne do sielskiego życia: piekarnia, winiarnia, pastizzeria, kawiarnie, restauracje, dobrze wyposażone sklepy oraz najpopularniejsza na wyspach megalityczna Ggantija.


SALT PANS

Salt Pans to inaczej panwie solne. Używa się ich do wydobywania soli morskiej. Woda paruje i zostaje w nich sól, którą zbierają właściciele i sprzedają w sklepiku zlokalizowanym w jaskini naprzeciwko panwi tuż za zatoką Xwejni Bay na północy Gozo. Oczywiście sól z Gozo można też kupić w niemal każdym sklepie na wyspach. Szlak spacerowy wzdłuż panwi jest bardzo popularny na Gozo. Latem podczas zachodów słońca okolica jest pięknie rozświetlona a woda mieni się w niewyobrażalnych odcieniach. 


GORDAN LIGHTHOUSE

Stara latarnia morska Ta’ Gordan pojawi się na horyzoncie podczas półdniowego safari. Nie będzie okazji do wejścia na wzgórze, ale na pewno dostrzeżemy ją z samochodu i zdążymy zrobić zdjęcie lub obejrzeć latarnię z oddali. Budowa latarni rozpoczęła się w 1852 roku. Pięć lat później miała miejsce uroczysta inauguracja Ta’ Gordan Lighthouse. Wielokrotnie ją modernizowano. Działa do dziś. 


DWEJRA

Najpopularniejsza zatoka na Gozo. To właśnie tutaj znajduje się kilka pięknych miejsc, które możemy zobaczyć podczas postoju. Zatoka Inland Sea, Dwejra Tower, Blue Hole, Fungus Rock, Crocodile Rock to tylko niektóre atrakcje. Zimą szaleją tu silne sztormy, latem tłumy turystów oblegają skaliste wybrzeże. Polecamy dobrze zaplanować czas, który tu spędzimy. Nie wystarczy go co prawda na rejs do jaskiń, ale na pewno dostrzeżemy każde z zaprezentowanych w kolażu miejsc.

AZURE WINDOW

Lazurowe Okno było bez wątpienia największą atrakcją Malty i Gozo. Przez tysiąclecia Azure Window stało stabilnie w zatoce Dwejra budząc zachwyt wielu pokoleń ludzi żyjących na tych ziemiach na przestrzeni epok. Ósmego marca 2017 Azure Window runęło bezpowrotnie do morza. Wyjątkowo silny dwudniowy sztorm zniszczył to, co stworzyła natura. Oto, co zostało z najpopularniejszej atrakcji wysp, dla której wielu decydowało się odwiedzić Gozo. Niewielu wie jednak o tym, że na Gozo jest jeszcze jedna formacja skalna przypominająca Azure Window. To Wied il-Mielah Window, które znajduje się w programie całodniowego jeep safari po Gozo.

LUNCH W FORMIE BUFETU W RESTAURACJI NA GOZO

W cenie całodniowej wycieczki Combination Tour mamy lunch, który zawsze odbywa się w rodzinnej restauracji na Gozo. Zatem tuż po jeep safari i przed rejsem na Comino zostaniemy odwiezieni do restauracji, gdzie zjemy smaczny posiłek. Latem są to zwykle zimne przekąski, zimą z kolei ciepłe. Oto kilka zdjęć z lunchu zimą i latem.

DRUGA CZĘŚĆ DNIA – REJS NA COMINO

Podróż na Maltę nie będzie kompletna, jeżeli nie zobaczymy na własne oczy Błękitnej Laguny oraz Krystalicznej Laguny, czyli absolutnie najpopularniejszych zatok zlokalizowanych u wybrzeży wysp Comino i Cominotto. Każdego dnia w wysokim sezonie te dwie niewielkie wysepki odwiedza ok 5000 turystów. Przypływają wszystkim, czym się tylko da: wielkimi promami wycieczkowymi, łodziami motorowymi, jachtami, katamaranami, jet ski, łódkami self-drive, kajakami, etc. Wszyscy chcą zobaczyć maltański raj. Zorganizowane wycieczki na Comino są różne. Im bardziej kameralna łódź i wyższy standard, tym wyższa cena za rejs. Im mniej udogodnień i bardziej masowy charakter rejsu, tym cena niższa. Nie ma tu przestrzeni na superokazje. Półdniowy rejs turecką guletą to bez wątpienia rejs w nieco wyższym standardzie. Największy prom wycieczkowy zabiera na pokład 600 osób, zaś opisywany tutaj jacht, maksymalnie 60 osób.

Bez wątpienia przewagą tego rejsu jest piękna, drewniana guleta, która zawsze robi ogromne wrażenie podczas wpływania do zatoki. Pasażerowie mogą się poczuć wyjątkowo. Tę wycieczkę wybierają często młode pary oraz rodziny nastawione na żeglowanie oraz pływanie i snorkeling. Jacht cumuje na środku zatok, a turyści mogą wskakiwać do wody i podziwiać podwodne krajobrazy. Rejs ma charakter żeglugi w związku z czym nie ma możliwości zejścia na ląd na Comino. Na jachcie raczymy się zimną wodą lub białym winem.

Bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze, więc w razie sztormu rejs zostanie odwołany z możliwością wyboru innego terminu lub zwrotu kosztów wycieczki. Kapitan zawsze dopasowuje program rejsu do pogody, więc kolejność głównych punktów programu może się zmienić. W czasie rejsu opływamy całe Comino.

OPIS REJSU NA COMINO

Gdy pierwszy raz widzi się jacht uruchamia się wyobraźnia, która sięga czasów Kolumba, czy choćby Marco Polo… 23-metrowy jacht jest bardzo stylowy i dostojny. Wchodząc na pokład ma się wrażenie, że bierze się udział w czymś luksusowym. I tak tez jest, mimo, iż cena jest rozsądna. Mimo, że jacht posiada licencję na przewóz 90-ciu osób właściciele dbają o to, aby w każdy rejs nie zabierać więcej, niż 55-60 osób, po to by każdy czuł się komfortowo, miał odpowiednią przestrzeń dla siebie i by mógł zająć pozycję jaka mu się tylko wymarzy, czy to na zewnątrz czy pod pokładem. Ta dbałość o komfort pasażerów wynika z pasji rodziny, która od wielu lat zajmuje się organizacją rejsów dookoła wysp. Znakomita większość mieszkańców Gozo nie pracuje w turystyce dla pieniędzy, ale z pasji. To właśnie dlatego tak chętnie opowiadają o wyspie, doradzają jak zaplanować pobyt na Gozo i są zawsze pomocni. Dla nich całe dziedzictwo jest jak złoto. To najcenniejsza rzecz, która sprawia, że są z wyspy i jej niezmiennych od lat zwyczajów bardzo dumni. Pasja i serce wkładane w pracę sprawiają, że człowiek nie czuje się w czasie rejsu jak turysta, ale jak odkrywca.

Tuż po wejściu na pokład kapitan wita wszystkich serdecznie, wyjaśnia jak się odnaleźć na łodzi, zachęca aby poczuć się jak u siebie i relaksować podczas całej podróży. Dowiadujemy się gdzie jest zimna woda i białe wino (free) oraz maski do snorkelingu, które można wykorzystać na czas nurkowania w Blue Lagoon i Crystal Lagoon. Gdy tylko kapitan wraca za ster pasażerowie zrzucają ubrania i już w samych tylko strojach kąpielowych wygrzewają się na pokładzie we wszystkich możliwych pozach, sącząc przy tym lokalne białe wino. Po chwili niemal wszyscy otwierają oczy ze zdumienia bo oto wpływamy do Crystal Lagoon.
Woda jest krystalicznie czysta i ciepła, mieni się we wspaniałych śródziemnomorskich kolorach. W lagunie cumują też inne łodzie i ogólnie jest bardzo wesoło. Niektórzy pasażerowie nawet nie czekają, aż łódź stanie w miejscu i wyskakują ze skoczni prosto do bajecznie czystej wody. Kapitan informuje, że mamy godzinę na pływanie i snorkeling. Po chwili na jachcie zostaje tylko załoga. Pasażerowie oddają się pływaniu, skakaniu, snorkelingowi, a nawet przesiadają się na ponton i zwiedzają okoliczne jaskinie. Snorkeling w Crystal Lagoon to bajka. Wystarczy niedaleko wrzucić kromkę chleba i podglądać ryby, które w mig rozdzierają chleb na strzępy zajadając się nim. Wtedy można je mieć na wyciągnięcie ręki, także nad wodą:-) Ale i bez chleba są tuż tuż. Duże, małe, bajecznie kolorowe. Wystarczy zanurzyć głowę aby w wytłumionej otchłani podziwiać piasek na dnie i ryby, które są wszędzie:-) To fantastyczne przeżycie znaleźć się pod wodą. Wtedy wyraźnie odczuwa się różnicę w głębokości na jakiej się znajdujemy. Krystalicznie czysta woda i widziany znad lustra wody piasek dają wrażenie, że dno jest blisko. Wystarczy jednak otworzyć oczy pod wodą i perspektywa się zmienia. Wkraczamy do innego świata, śródziemnomorskiej, krystalicznej głębiny. Godzina na Crystal Lagoon mija i wszyscy wskakujemy na jacht. Przed nami Blue Lagoon. Mija może 5 minut i cumujemy w Błękitnej Lagunie. Dookoła nas mnóstwo łodzi, łódek, jachtów, a nawet mini-promów. Ludzie szaleją na jet ski, na kajakach, bananach i wszystkim co tylko możliwe. W Blue Lagoon jest bardzo radośnie. Woda natomiast mieni się w błękicie i zieleni. Podobnie jak w Crystal Lagoon i tu wyraźnie widać dno oraz wszelkie podwodne stworzenie. Tu jest zdecydowanie większy ruch, można nawet powiedzieć, że jest ciasno, łodzie stoją jedna obok drugiej, zewsząd dobiega muzyka i śmiechy. To wyjątkowe miejsce kipiące radością i energią. Ludzie się pozdrawiają, machają do siebie, wszyscy są szczęśliwi. Kolor wody zdecydowanie wpływa pozytywnie na nastroje. Oczywiście wszyscy od razu wskoczyli do wody i nie skłamiemy pisząc, że pływali całą godzinę. Na zdjęciach niżej widać jak to wyglądało.

W „międzyczasie” kapitan organizuje również rejs do jaskiń Comino. Nie jest to obowiązkowy punkt programu. Jeżeli tylko mamy ochotę wpłynąć do jaskiń, możemy za dodatkową, symboliczną opłatą wybrać się na 15-minutową rejs motorówką, która zmieści się w każdą szczelinę. Na koniec opływamy Comino. Mijamy Santa Maria Bay, San Nicholas Bay, Elephant Rock, farmę tuńczyków i płyniemy na Maltę wysadzić część pasażerów. Okazało się z Malty na Gozo wracaliśmy sami, więc mieliśmy na koniec jeszcze romantyczny rejs we dwoje przed zachodem słońca.

JAK ZAREZERWOWAĆ WYCIECZKĘ W PROMOCYJNEJ CENIE?

W szczycie sezonu, gdy wyspa przeżywa oblężenie turystów, obowiązuje system uprzedniej pełnej rezerwacji, co jest gwarancją miejsca na wycieczce. Wówczas należy wpłacić depozyt lub pełną kwotę, co można uczynić kartą, PayPalem lub przelewem bankowym. Procedura rezerwacji wycieczki wygląda następująco: Kontaktujemy się z organizatorem za pośrednictwem tego formularza, rezerwujemy wycieczkę (wspominając o chęci skorzystania z naszych rabatów -20%). Gdy organizator potwierdzi, że wycieczka jest zarezerwowana piszemy na adres maltaigozo@gmail.com maila z prośbą o przesłanie vouchera na konkretną wycieczkę. Voucher drukujemy i zabieramy ze sobą. W razie zapomnienia voucheru obowiązywać będzie regularna cena, zgodnie z zasadą No Voucher – No Discount. Wówczas będzie trzeba dopłacić 20%, które gwarantuje nasz voucher rabatowy.

Organizatorzy rejsu w pierwszej kolejności odpowiadać będą na pytania przesłane formularzem kontaktowym podlinkowanym wyżej! Dzięki precyzyjnie zadanym pytaniom oraz udzielonym odpowiedziom organizatorzy sprawnie potwierdzą możliwą rezerwację lub zaproponują inny wolny termin. Jest to o tyle istotne, że zapytań jest sporo, dlatego też im bardziej konkretne jest pytanie tym szybsza odpowiedź. Pytanie o wolne terminy na wycieczki odbywające się w czasie planowanego pobytu na Malcie trafiają prosto na e-mail organizatorów wycieczki, dlatego odpowiedź otrzymujemy w j. angielskim. Ci, którzy nie znają tego języka mogą swobodnie tłumaczyć treść maila w dowolnym translatorze. Uprzednia rezerwacja jest konieczna, ponieważ  wycieczki tego organizatora cieszą się ogromnym zainteresowaniem i często zwyczajnie nie ma miejsc dla tych, którzy zostawili rezerwację na ostatnią chwilę.

 • Agnieszka

  Moglabym poprosic i jakieś namiary na tę atrakcje?
  jaki jest koszt ?

  • Wysłałam Ci e-mail z namiarami do znajomej na Gozo. Ona się Tobą zajmie:-) Koszt jest żaden w porównaniu z przeżyciami, poza tym gdybyśmy zsumowali koszty transportu, lunchu, rejsu i czasu, którego wymagałoby zorganizowanie sobie tego wszystkiego samemu to naprawdę jest to luksus za grosze.

   • Klaudia

    Też poproszę o podesłanie namiarów:)

  • Beata

   Także proszę o namiary i koszt takiej atrakcji

   • W tej chwili ta atrakcja „zimuje”, aczkolwiek od maja znów zaczną się rejsy do Blue Lagoon. Cennik na ten sezon podamy, gdy tylko go dostaniemy. Pzdr!

 • gawar

  Witam proszę o podanie namiarów , z góry dziękuję

 • Wilkołaki

  my popłynęliśmy do blue lagoon z captainem morganem i to była porażka.

  nie liczcie na cuda, siedzi się jak w autobusie, nikt się wami nie zainteresuje, ostatni raz!!!!!

  może jeszcze się tam wybierzemy, ale budżet mamy mały, więc zobaczymy pod koniec pobytu, czy nas będzie na to stać. nie myślimy o takim luksusowym jachcie jak tutaj na zdjęciach, ale nawet o małej maltańskiej łódce z klimatem. oby tylko to nie było takie masowe

  • Hej, my jeszcze nie płynęliśmy Morganem, ale trudno go nie zauważyć – jest wszędzie:-) Jak będzie okazja – przepłyniemy się nim i napiszemy jak było. Dzięki za uwagi!

 • lovemalta

  Na początku muszę podziękować za wspaniałą stronę, znalazłam tu wszystko wszystko wszystko i zaplanowałam dzięki wam całe wakacje na Malcie, łącznie z rejsem na Comino:) Kto wie być może nawet takim jak ten:)

  Świetna robota, cała masa praktycznych informacji, których długo szukałam. Będę wszystkim polecać waszą stronę. Jeszcze raz dziękuję, zaoszczędziłam dużo czasu… Na pewno sami wiecie jak jest z informacją o Malcie w sieci, prawie wszystko nieaktualne a najczęściej to tylko wzmianki o Azure Window i Valeccie.

  Pożyczam sobie plan dla Włodzimierza i zamierzam go wcielić w życie:) Trzymajcie za mnie kciuki! Po powrocie na pewno podzielę się wrażeniami:) Papa:)

 • Agnieszka

  Bylam, widzialam i spedzilam cudowny dzień na jeep safari oraz na jachcie. Polecam wszystkim. Jak dotąd była to nasza najlepsza wycieczka !!!
  Wspaniale spędzony dzień.
  Dziękujemy za wskazówki jak trafić na tą właściwą wycieczkę, a wszystkim osobom planującym pobyt na Malcie polecam!!! Jak dla mnie jest to obowiązkowy punkt programu zwiedzania Gozo:)

  • Super! My też miło wspominamy tę wycieczkę. Chętnie byśmy znów zanurkowali w Crystal Lagoon:-) Spędziliśmy na Gozo 2 tygodnie i uważamy, że to i tak ciągle za mało. Z przyjemnością przeglądamy zdjęcia z Gozo. Szkoda, że nie napisałaś do naszej znajomej bo dostałabyś odczuwalny rabat na tę wycieczkę. Przy okazji eksplorowania Gozo nawiązaliśmy też fajne kontakty, dzięki którym nasi Czytelnicy mogą mieć na Malcie i Gozo spore zniżki w wielu miejscach. Jak się wyrobimy z zaległymi postami to opiszemy to wszystko bo warto.

 • Adam

  Niesamowite widoki, które podziwiać można tylko z takiego jachtu. Jutro lecimy na Maltę, gdzie można znaleźć namiary na tę jednostkę? Z góry dziękuję.

  • Hej Adam,
   napisz do nas to wyślemy Ci voucher uprawniający do 20% rabatu od oficjalnej ceny na tę atrakcję:-) e-mail to: maltaigozo@gmail.com

 • Krzysiek

  Świetne zdjęcia. Na pewno odwiedzę lagunę. Zaczyna mi się to wszystko coraz bardziej podobać.

 • aGNES

  We wrześniu wybieram się na Maltę. Bardzo proszę o informację jak zorganizować sobie taką cudowną wycieczkę:)

  • Witaj Agnes, na początek przeczytaj wszystkie plany zwiedzania i na pewno wyklaruje Ci się lista miejsc, które będziesz chciała zobaczyć, a nawet dowiesz się z tych wpisów jak to rozplanować. Pozdrawiamy:-)

 • Emilia

  Blog jest rewelacyjny , czytam go i czytam już 3 raz. 12 września lecę z znajomymi na Maltę do miejscowości Mellieha. Czytając bloga już wiem, że 12 dni to za mało. Ale dzięki Wam będą dokładnie zaplanowane. Mam jeszcze pytanie jaka jest cena takiego rejsu ? I czy istnieje strona z rozkładem jazdy autobusów na Malcie? pozdrawiam.

  • Na stronie Malta Public Transport znajdziesz rozkład, natomiast co do cen wycieczek i rejsów piszemy szczegółowo o wszystkich w tekście – „Rozdajemy vouchery rabatowe” czy jakoś tak:-)

 • aga

  Czy istnieje możliwość aby na Blue Lagun i Comino wybrać się bezpośrednio z Malty z pominięciem Gozo??Czy istnieją połączenia z portu z Malty??Gozo planuję zwiedzić całkiem odrębnie i mieć na to cały dzień – choć niestety pewnie to za mało.

  • Tak. Są takie połączenia. W niezbędniku jest tekst z info o komunikacji na linii Malta-Comino.

 • Majka

  Ja również proszę o namiary na 20 % zniżkę na rejs:)
  Z góry ślicznie dziękuję 🙂

  Pozdrawiam-

  Majka

  • Pisz do nas na e-mail, w odpowiedzi wyślemy Ci voucher w załączniku. Pzdr!

 • Aga

  Cześć,

  We wrześniu wybieram się sama na Maltę i próbuję sobie jakoś wybrać najlepsze miejsca do zobaczenia, Mogę prosić o namiary -jak można zarezerwować taki rejs, ile to kosztuje?

  Pozdrawiam,
  Aga

  • Napisz do nas bezpośrednio na e-mail i wyślemy Ci wszystko w załączniku.

 • Madzia

  Witam.
  Mój wyjazd zbliża się dużymi krokami. Juz odliczam dni do wyjazdu. Chciałabym prosić o pomoc. Chętnie przezylabym taki rejs ale nie wiem gdzie mogę kupić bilety ? Pobyt spedze na Malcie ale chcialam poplynac na Comino i Gozo. Proszę o kontakt meilowy magdulek123@wp.pl Mam jeszcze pytanie, czy dobrym pomysłem jest pozwie dnie jednego dnia na taki wypad? Tzn. Popłynąć na Gozo z Malty i tam wykupić sobie taka fantastyczna wycieczkę?? Pozdrawiam goraco.
  P.s. Wasza strona jest bardzo pomocna i ciekawa. Mogłabym ciągle ja przeglądać 😉

 • Nie trzeba jechać na Gozo. W cenie jest transfer z Malty na Gozo, więc z hotelu na Malcie zabiorą Cię prosto na jeep safari a potem jacht, a po wszystkim zawiozą z powrotem do hotelu:-)

 • Rafał

  (Odpoczywający latem) Po przeczytaniu tego tekstu mam wrażenie że byłem w zupełnie innym miejscu ! Blue Lagoon to według mnie najgorsze miejsce na Malcie. Krajobrazowo naprawde super ale cały ten urok zabijają te tłumy ludzi i tych „luksusowych jachtów” z których dudni straszna muzyka i których nie sposób policzyć. Dawno nie widziałem tak dużego zagęszczania ludzi i łodzi na tak małym terenie. Do tego wszędzie obecne śmieci pod wodą bardzo to smutne. Są na Malcie znacznie fajniejsze miejsca

  • Byliśmy w tym samym miejscu, tyle, że my świadomie nie wybraliśmy plażowania na Comino, lecz snorkeling w Crystal Lagoon i Blue Lagoon. Na naszych zdjęciach widać, że na plaży przy Blue Lagoon jest ogromny ścisk, więc to o czym piszesz to prawda i standard w wysokim sezonie, ale można trafić na lepszy i gorszy dzień (w kwestii tłumów) My trafiliśmy na ten lepszy z gorszych;-) W miejscu, w którym pływaliśmy było mnóstwo miejsca, a że głowy mieliśmy cały czas pod wodą to jakoś te tłumy i hałas nas obeszły. Pewnie mielibyśmy gorsze wspomnienia, gdyby ktoś nas zostawił na cały dzień na plaży przy Blue Lagoon, a tak pamiętamy tylko słońce, radość, orzeźwiającą błękitną lagunę i piękny podwodny krajobraz.

 • Karolina

  Wróciliśmy:)))))))))))))))) dziękujemy za vouchery!!!!!!!!!!!! nie wiem jak wy to robicie, ale wszyscy dookoła płacili po 70 euro za Combi Tur a my jako jedyni 56. Opłacało się czytać waszą stronę. Dziękujemy za rabaty i za plan. Bardzo serdecznie pozdrawiamy!!!!!! Karolina z rodziną

 • Magda i Czarek

  Na Maltę lecimy co prawda dopiero pod koniec września i będziemy tam tydzień, ale czuję jakbym poznała ją już trochę dzięki Waszemu blogowi.
  Ten rejs to jest ważny punkt naszego programu, na szczęście napisaliśmy do dziewczyny, która zajmuje się rejsami, że chcemy na początku października – i całe szczęście zrobiliśmy to już w Polsce, bo ostatni jest 30.09 i dostosowaliśmy nasze plany do tego rejsu. Później nie będzie całodniowych rejsów, tylko pół dnia jeep safari i pół dnia rejsu.
  Mam nadzieję, że inne atrakcje będą dostępne na początku października i załapiemy się na słoneczko, bo chcielibyśmy się też trochę wygrzać:)

  • My też Wam tego życzymy. Słońca i bezchmurnego nieba. Pozdrawiamy!

 • Majka

  Witam Was,

  piszecie, ze 30.09. jest ostatni całodniowy rejs?a my właśnie 30,09. przyjeżdżamy, ale dopiero w południe to pewnie już będzie opcji tego całodniowego rejsu:(
  A czy można prosić moderatorów o zniżkę na łączoną wycieczkę jeep safari oraz rejs?szczerze mówiąc już się nie możemy doczekać bo po tym co już tutaj przeczytaliśmy i zobaczyliśmy to naprawdę nic tylko wskakiwać w w samolot 🙂

  Pozdrawiam serdecznie

  Majka

  • Wszystkich, którzy potrzebują voucherów zapraszamy do kontaktu mailowego. W odpowiedzi wyślemy vouchery.Pozdrawiamy!

  • Domi

   Witam! Po przeczytaniu zaledwie 1/3 waszego bloga czuje sie jakbym już tam była:))) Wszystko jest cudownie opisane, dużo konkretow i wspaniale zdjęcia. Wybieramy się z chlopakiem na Malte 1-12 lipiec i już nie mogę się doczekac:))) Jak można zdobyc voucher na rejs po cristal lagoon?:)) Pozdrawiam ! Domi

   • Witam! Wysłałam e-mail z procedurą. Pozdrawiam!

 • Tomek

  Piękne zdjęcia ! w poniedziałek lecimy na Malte na 12 dni, pewnie skorzystamy z planu Włodka 🙂 gdzie można dostać takie vouchery i namiary na sprawdzone wycieczki? Proszę o jakieś info na maila. Pozdrawiam !

  • Hej, odsyłamy do wpisu „Rozdajemy vouchery”. Po to go pisaliśmy, żeby sobie usprawnić odpowiadanie na pytania. Znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi. Zatem to my czekamy na maila. Pozdrawiamy!

 • AnetaBu

  Fantastyczne zdjęcia! Jakie to szczęście, że Maltańskie wojaże wciąż przede mną! 🙂 Punkt konieczny do realizacji! 🙂

  • Warto zobaczyć, ponurkować, popływać. My byliśmy nastawieni sceptycznie bo nie jesteśmy typami plażowiczów i zwyczajnie nudzi nas siedzenie cały dzień nad wodą, ale Comino to jest takie radosne miejsce, że trudno tego nie chłonąć. Mamy miłe wspomnienia stamtąd i fajnie:-)

 • Joana

  Bardzo proszę o namiary na wycieczkę jachtem do Blue lagoon w lipcu (z Malty), i voucher jesli mozna wciaz, ile trwa ta wycieczka? będziemy z rocznym dzieckiem, czy mozna wziasc na poklad wózek i czy bardzo kołysze? helka2003@wp.pl

  • Może być całodniowa a może być półdniowa. Vouchery na ten sezon dodamy na stronę w marcu. Proszę wtedy do nas zaglądnąć. Pzdr! Proszę przeczytać relację Karoliny. Ona była z maleńkim dzieckiem na takim rejsie.

 • Asiek

  Witam, uwielbiam Wasz blog 🙂 W tym roku urlop spędzimy na Malcie od 1 do 15 czerwca (ja, mąż i dwoje dzieci). Nie wyobrażam sobie, żeby pominąć rejs do Blue Lagoon i Blue Grotto. Jeżeli macie jakieś vouchery na ten termin uśmiecham się pięknie- chętnie przyjmiemy 🙂

  • Hej, vouchery na ten sezon w dużej mierze już są, ale dodamy je na stronę po powrocie z Malty, a wracamy za 10 dni, więc zapraszamy wtedy. Pzdr!

   • Asiek

    dzięki!! czytam regularnie, więc nie przegapię 😉 udanego wypoczynku!

 • Ceny i vouchery podamy w przyszłym tygodniu.Pzdr!

 • Asia

  Wspanialy blog! Gratuluje pasji I podwiecenia z jakim go piszecie. Jestem zainteresowana cena wycieczki jeepami po Gozo I jachtem na Comino. Gdzie najtaniej mozna wykupic te wycieczke? Mam zakwaterowanie w Valletta.

  • Zakwaterowanie nie ma znaczenia bo w cenie całodniowych wycieczek zawsze jest wliczony transfer w dwie strony oraz lunch. Mamy dla Czytelników rabaty uprawniające do zniżki 20% na takie wycieczki. Planujemy rozpocząć wypisywanie voucherów natychmiast po uzupełnieniu wszystkich opisów oraz dodaniu całej puli voucherów. Nie muszą czekać tylko Ci, którzy na Maltę lecą w najbliższych dniach. Pozostałych prosimy o cierpliwość.Pzdr!

 • Hej, wyślij nam jakieś dane, którymi będziesz się posługiwać podczas korzystania z vouchera. Oczywiście na e-mail:-) Pzdr!

 • Każdego dnia przychodzi ich między 40-50 a ja sama odpowiadam:-) W dodatku od trzech tygodni antybiotyki + kołnierz ortopedyczny. Bardzo mnie to ogranicza i spowalania, więc chyba do czasu wyzdrowienia nie będę odpisywać tak szybko jak kiedyś. Znalazłam jednak teraz Twój ostatni e-mail i już Ci odpisuję. Pzdr!

 • Witam, rejs do Blue Lagoon w istocie jest wspaniały! Cena za pół dnia rejsu to €28 (cena z naszym voucherem). Bez niego €35. Całodniowy rejs: €42,40 z naszym voucherem a bez €53. Pzdr!

 • Witam, przy całodniowych wycieczkach u Leeann zawsze jest wliczony w cenę transfer w 2 strony oraz lunch, przy półdniowych transfer w jedną stronę, najczęściej właśnie z hotelu. Leeann zawsze podaje wszystkie informację przed rezerwacją. Pozdrawiam!

 • Wladyslaw Plusa

  witam serdecznie my juz dzis lecimy na malte i chcielismy wykupic rejs ale wszedzie mozna placic tylko karta … czy u leeny tez jest platnosc karta czy dostajemy wouczer i potem placimy. proszeo szybkie info

  • Witam, u Leeann płaci się gotówką, ale nie wiem czy będzie możliwe zarezerwowanie u niej rejsu na ostatnią chwilę. Zwykle ma pełne obłożenie i mnóstwo chętnych. Zgodnie z tym, co jest napisane na stronie wystarczy napisać e-mail do Leeann i ustalić termin możliwego rejsu, a jeśli ona potwierdzi, że ma wolne miejsca i rezerwuje dla Pana rejs, wówczas ja wystawiam voucher na 20% rabatu. Bez tego voucheru także można skorzystać z wycieczki, ale wtedy płaci się całą kwotę za bilet.

 • Tak, ale nie wiemy jaka będzie jesień na Malcie w tym roku, więc w razie niepogody sezon na Blue lagoon może zakończyć się szybciej. W związku z tym nie warto planować takich atrakcji na paździenik. Wystarczy 2 tygodnie przed urlopem zorganizować zarezerwować rejs. Pzdr!

 • LukP

  Witam. Czy na tego typu rejs warto jest płynąć z osobą nie czującą się pewnie w głębokiej wodzie…? Czy załoga zapewnia np kapok lub inne pomoce ;). Pozdrawiam i gratuluję super blogu 🙂

  • Witam, oczywiście na miejscu można skorzystać z kapoków oraz sprzętu do snorkelingu.

 • Krzysiek

  Dziękuję za ten opis. Zachęciliście mnie do tego rejsu 🙂 Mam nadzieję skorzystać z oferty Leeann w następnym tygodniu (maila z prośbą o voucher oczywiście wysłałem 😉 )

  • W rzeczywistości jest dużo sympatyczniej, niż opisaliśmy. Nie wszystko da się opisać słowami, zwłaszcza snorkelingu w Blue Lagoon. Pzdr!

 • Witam, napisz do Leeann i zapytaj czy planuje w tym terminie rejsy, a jeśli tak, to czy są jeszcze wolne miejsca. Jeśli uda Ci się zarezerwować rejs – wystawię Ci voucher na 20% rabatu.

 • Witam, jest tego sporo. W każdym standardzie, od bardzo skromnego po luksusowe. Jeszcze nie testowaliśmy osobiście łodzi tego tupu, więc nie możemy nic konkretnego zarekomendować (odsyłamy do google). Pływaliśmy jak dotąd głównie jachtami ze skipperem, ale nie o to pytasz. Pzdr!

 • W zakładce Vouchery znajduje się opis wszystkich wycieczek Leeann. Nie łączyłabym w jednym dniu wycieczki i zwiedzania komunikacją, chyba, że półdniowy rejs startowałby rano. Wtedy ok. 14 jacht zacumuje w porcie na Gozo i można zwiedzać, ale trzeba się upewnić u Leeann jak prezentuje się program na dzień, który Wam odpowiada.

 • Tak.

 • Wycieczka, o której wspominasz. czyli rejs na Comino katamaranem będzie dla Ciebie zdecydowanie lepsza, ponieważ nie znam lepszej oferty dla osób z małymi dziećmi uczących się pływać. Tak podczas rejsu jest możliwość bezpiecznego zejścia na brzeg. Dziś albo najpóźniej jutro dodamy relację z tej wycieczki, abyś mogła poznać więcej szczegółów zanim podejmiesz decyzję o rezerwacji. Pozdrawiam, K

  • Ruda

   świetnie, dziękuję.

 • Beata

  Czy ktoś wybiera się na Combi Tour 1.06.2017?

 • Beata

  Właśnie wróciłam z Combi Tour.Super,super ,super!Polecam!To trzeba zobaczyć koniecznie.
  Wszystko jak w opisie powyżej.

 • Wycieczka kończy się najpóźniej o 18:00 Pozdrawiam, K

 • Na Combi Tour motorówka kursuje tyle razy, ile trzeba, aby wszyscy zainteresowani popłynęli do jaskiń.

 • W ubiegłym roku październik był przepiękny i ciepły, więc jeśli tegoroczny będzie podobny to jak najbardziej plażowanie, żeglowanie i opalanie będzie wręcz wskazane.

 • Proszę wejść w zakładkę „Vouchery”. Tam Pani znajdzie Bajkowy Rejs, który umożliwia zejście na ląd. Co się tyczy Combi Tour to odpowiedzi na wszystkie Pani pytania są w tekście wyżej. Warto przeczytać dokładnie relacje przed podjęciem decyzji. Jest jeszcze sporo czasu do wyjazdu. Pozdrawiam serdecznie, K

 • Witam, odpowiedź na zapytanie do organizatora zwykle przychodzi najpóźniej następnego dnia. Jeżeli organizator nie odpowiedział na zapytanie wysłane formularzem kontaktowym to proszę przesłać je ponownie. Zapraszam to kontaktu telefonicznego jutro między 12 a 18. Będę wtedy mogła swobodnie rozmawiać. Pozdrawiam, Kasia

 • Na przełomie marca i kwietnia może być naprawdę miło. Pamiętamy marzec z temp. 31st. W tamtym roku też było bardzo gorąco. Na Twoim miejscu podjęłabym decyzję 2 tygodnie przed wyjazdem po uprzednim sprawdzeniu długoterminowych prognoz pogody. Autobusem HOHO nie dojedziesz na Comino. Pozdrawiam, K

X