fbpx

AUTOBUSY NA MALCIE – DOJAZDY

Transport Publiczny Malta

Dla wygody naszych Czytelników odświeżamy tekst o dojazdach na najpopularniejszych trasach na Malcie i Gozo. Dzięki informacjom tu zawartym planowanie podróży na każdej trasie Malty i Gozo będzie łatwe i przyjemne.

JAK DOJECHAĆ Z LOTNISKA DO MIEJSCOWOŚCI…?

Odkąd tylko istnieje ta strona Czytelnicy radzą się nas w kwestii planowania dojazdów na Malcie i Gozo. Dziś jest to o wiele łatwiejsze niż 10 lat temu i spora w tym zasługa nowych technologii oraz zasobów udostępnianych w Sieci. W pierwszej kolejności prezentujemy graficzną rozpiskę dojazdów do wybranych miejscowości na Malcie i Gozo. Kliknij na mapkę, aby otworzyć ją w nowym oknie i powiększać do woli. Mapkę opracował Obibok – najwybitniejszy polski ekspert w sprawie maltańskiego transportu.

transport publiczny maltaDopełnieniem siatki graficznej będzie lista miejscowości zaprezentowana w kolejności alfabetycznej. Celowo nie używamy maltańskich znaków diakrytycznych, ponieważ Czytelnik szukający w Internecie trasy dojazdu z lotniska do Xaghra, Bugibba czy Mellieha nie wpisze do wyszukiwarki: Ix-Xagħra, Buġibba czy Mellieħa, a te drobiazgi mają wpływ na wyniki wyszukiwania. Wybaczcie więc wybiórcze stosowanie maltańskich znaków na stronie. Zapewniamy jednak, że w naszych przewodnikach wszystkie maltańskie znaki zostały zapisane bardzo starannie. Tak, jak przystało na opracowanie książkowe.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Oto linki do poradników. Znajdują się w nich odpowiedzi na pytania o dojazd z lotniska do danej miejscowości oraz dojazd do stolicy, a także do najpopularniejszych plaż. Zapamiętajcie, że są na naszej stronie i wróćcie do nich, gdy będzie taka potrzeba.

Jak dojechać z lotniska do Birzebbuga
Jak dojechać z lotniska do Bugibba
Jak dojechać z lotniska do Marsaskala
Jak dojechać z lotniska do Marsaxlokk
Jak dojechać z lotniska do Mdiny
Jak dojechać z lotniska do Mellieha
Jak dojechać z lotniska do Mgarr
Jak dojechać z lotniska do Mosta
Jak dojechać z lotniska do Qawra
Jak dojechać z lotniska do Rabatu
Jak dojechać z lotniska do St. Julian’s
Jak dojechać z lotniska do Sliema
Jak dojechać z lotniska do Valletty
Jak dojechać z lotniska do każdej miejscowości na Gozo
Jak dojechać do Marsalforn na Gozo
Jak dojechać do Nadur na Gozo
Jak dojechać do Qala na Gozo
Jak dojechać do Victorii na Gozo
Jak dojechać do Xlendi na Gozo
Jak dojechać do Xaghra na Gozo

JAK SZYBKO DOJECHAĆ Z LOTNISKA DO HOTELU?

Malta Public Transport ma w swojej ofercie linie lotniskowych, których celem jest szybki i sprawny transport pasażerów z lotniska do kurortów oraz największych miejscowości turystycznych. Załączamy aktualną listę bezpośrednich i szybkich linii lotniskowych. Czas przejazdu do miejsca docelowego jest krótszy, ponieważ na trasie pomijane są wszystkie nieistotne przystanki.

TD2 Airport – San Giljan/St. Julians – Airport  
TD3 Airport – Bugibba – Qawra – Airport  
X1 Cirkewwa – Marfa – Mellieha – Xemxija – San Pawl il-Bahar – Qawra – Bahar ic-Caghaq – Pembroke – Mater Dei Hospital – Msida – Marsa – Luqa – Airport  
X2 San Giljan – Sliema – Gzira – Mater Dei Hospital – Msida – Marsa – Paola – Luqa – Sta. Lucija – Airport  
X3 Bugibba – Qawra – Burmarrad – Mosta – Mtarfa – Rabat – Ta’ Qali – Attard – Balzan – Birkirkara – Sta. Venera – Marsa – Paola – Luqa – Sta. Lucija – Airport  
X4 Valletta – Floriana – Hamrun – Marsa – Luqa – Airport – Hal Far – Birzebbuga

JAK DOJECHAĆ Z HOTELU NA PLAŻĘ?

Niemal każdy hotel oferuje płatny lub bezpłatny transfer z hotelu na najpopularniejsze plaże. Wystarczy zapytać o to w recepcji. Ci, którzy zdecydują się na samodzielny transport komunikacją publiczną z hotelu lub miejsca noclegu na plażę mogą wyznaczyć sobie trasę za pomocą narzędzi opisanych niżej lub skorzystać z naszej małej podpowiedzi. Wzięliśmy na tapetę wyłącznie najpopularniejsze zatoki oraz bezpośrednie połączenia. Zatoki Golden Bay i Ghajn Tuffieha znajdują się w bliskim sąsiedztwie, więc nawet jeśli pomylimy przystanek to można spacerkiem dojść na właściwą plażę. Dojazdy z wszystkich turystycznych miejscowości do tych zatok rozpisaliśmy w wyżej wspomnianych i podlinkowanych tekstach (Jak dojechać z lotniska do…). W tekstach poświęconych dojazdom na Gozo rozpisaliśmy trasy z turystycznych miejscowości do największej piaszczystej plaży Ramla Bay.

TANIE TRANSFERY NA TERENIE MALTY I GOZO

Transfer z lotniska do hotelu w opcji SHUTTLE można zarezerwować już od 5 EUR/osobę. Ceny taksówek z lotniska do hotelu w każdej części Malty poza obszarem Mellieha zaczynają się od 20 EUR za grupę/rodzinę liczącą do 3 osób. Dla Mellieha i Cirkewwa to 24 EUR. Ofertę największego maltańskiego przewoźnika lotniskowego można sprawdzić TUTAJ.

PRZYDATNE STRONY I APLIKACJE

Amatorzy nowych technologii z pewnością skorzystają z narzędzi wpierających proces planowania podróży. W tym celu należy odwiedzić stronę internetową przewoźnika i skorzystać z journey plannera. Jeśli otworzymy sobie równocześnie stronę journey plannera oraz google maps – zaplanujemy samodzielnie każdą trasę na Malcie i Gozo a narzędzie wskaże nam propozycję dojazdu do wybranego miejsca oraz poda godziny odjazdu autobusu i ewentualne propozycje przesiadek. O google maps wspominamy, ponieważ umożliwiają one powiększenie mapy i dostrzeżenie nazwy interesującego nas przystanku w danej lokalizacji. narzędzie pozwala planować trasy, gdy znamy nazwy przystanków lub nazwy własne miejsc i atrakcji. Journey planner to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze narzędzie, więc nie widzimy potrzeby tworzenia jego instrukcji obsługi. Jeśli wybieramy się na wakacje całą rodziną, zawsze możemy zaangażować starsze dzieci do zabawy w planowanie tras. Ktoś mógłby zapytać, po co otwierać w nowym oknie google maps? Otóż, podczas powiększania mapy w narzędziu Journey Planner mapka się zawiesza, dlatego też ja podczas korzystania z ww., do powiększeń używam google maps. Journey Planner niestety nie pokazuje wszystkich możliwych połączeń. Zdarza się też, choć rzadko, że w ogóle nie pokazuje wyniku. Wtedy warto zmienić nazwę miejsca docelowego lub datę podróży. Każdy powinien samodzielnie zdecydować czy preferuje tradycyjne rozkłady czy też planner. Najlepiej jest korzystać z obydwu rozwiązań.

Do kompletu warto pobrać aplikację „Tallinja” która podpowie nam jak długo trzeba czekać na kolejny autobus. Aplikacja jest dostępna za darmo TUTAJ. Zaletą aplikacji jest to, że poza planowaniem tras, czyli funkcjonalnością z Journey Plannera wskazuje użytkownikowi realny czas oczekiwania na kolejny autobus. Aplikacja Tallinja wykorzystuje technologię GPS, dzięki której każdy autobus przesyła swoją aktualną lokalizację do systemu centralnego, dzięki czemu precyzyjnie określa czas oczekiwania na autobus.

INDYWIDUALNY PLAN DOJAZDÓW DLA CIEBIE

Na stronie maltaigozo znajduje się absolutnie wszystko, co niezbędne, aby samodzielnie zaplanować przemieszczanie się po Malcie i Gozo. Mamy aktualne mapki komunikacji, świeże rozkłady jazdy oraz narzędzia wspierające proces planowania podróży, rozpiski dojazdów na popularnych trasach, które podlinkowaliśmy w tym tekście, rozkłady jazdy promów z Malty na Gozo, ze Sliemy do Valletty, z Valletty do 3 Cities, z Malty i Gozo na Comino (do Blue Lagoon).

Jesteśmy przekonani, że wystarczy odrobina wolnego czasu, aby oddać się lekturze tych tekstów i zaplanować sobie wszystkie trasy. Mimo to ciągle otrzymujemy prośby o rozpisanie indywidualnych tras dojazdów. Osobiście nie jesteśmy w stanie tego robić, ponieważ mamy zobowiązania zawodowe, natomiast jeśli mimo tych wszystkich dostępnych na stronie materiałów i narzędzi, nieznajomość angielskiego lub zwyczajny brak czasu nie pozwalają Ci na samodzielne zaplanowanie dojazdów z lotniska do hotelu oraz z hotelu do największych atrakcji czy plaż, mamy jedno sprawdzone rozwiązanie. Możemy dać Ci kontakt do polskiej studentki, która przebywa i kształci się na Malcie oraz dysponuje wolnym czasem. Ania wykonała już wiele rozpisek dojazdów dla naszych Czytelników. Jej poradniki obfitują w dokładne instrukcje, mapy piesze i autobusowe oraz zdjęcia przystanków. Czytelnicy, którzy zlecali Ani przygotowanie rozpisek to najczęściej osoby, które nie znają języka angielskiego lub osoby zapracowane. Aby otrzymać kontakt do Ani, wystarczy wysłać maila (na adres: maltaigozo@gmail.com) o tytule „Rozpiski tras od Ani” a w odpowiedzi wyślemy jej adres e-mail do bezpośredniego kontaktu.

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ?
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI W KOMENTARZACH.
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
UDOSTĘPNIAJ GO DO WOLI KORZYSTAJĄC Z OPCJI „PODZIEL SIĘ”. 👇